15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sobotni rajd z podarunkiem dla Krzysia

Wyruszyli do Grabówca połączeni szczytną ideą

W pierwszą sobotę października odbył się rajd charytatywny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Szamotułach. Jej społeczność postanowiła połączyć przyjemność płynącą ze spędzania wspólnie weekendowego dnia ze szczytną ideą niesienia pomocy swemu koledze.

W imprezie, która rozpoczęła się o godzinie 9.00, wzięło udział około 200 osób. Wśród nich znaleźli się nie tylko uczniowie, ale także ich całe rodziny.

To ważne, żeby wspierać się nawzajem, bo nie wiadomo kiedy my będziemy w potrzebie – oznajmiała Marta Mak. Wybrała się ona na sobotnią wyprawę  z mężem Łukaszem i dwójką dzieci.

Sądzę, że to dobry, trafiony pomysł. Spodziewałam się, że będzie z nami cała szkoła – wypowiadała się Małgorzata Antkowiak, która dołączyła do charytatywnego grona w towarzystwie trójki dzieci.

Uczestnicy wydarzenia wędrowali wyznaczoną trasą, przemierzając około 5 km by dotrzeć do Grabówca, gdzie mieści się filia „trójki”, w której na co dzień odbywają swoje zajęcia pierwszoklasiści. Na terenie należącym do szkoły,

zaproszono dzieci wraz z rodzicami na weekendowy piknik, wieńczący pieszą wyprawę. W programie imprezy znalazło się formowanie balonów w przeróżne kształty, pokaz strażacki, zabawy, gry. Dzieci miały okazję spróbować tańca w radosnych rytmach zumby. Dostępna była także ścianka fotograficzna. Umieszczono na niej sylwetki postaci bajkowych, wykonane z drewna, posiadające otwory na twarz. Na tle bohaterów ulubionych dziecięcych opowieści, chętni wykonywali sobie pamiątkowe zdjęcia. Był też czas na wspólne ognisko z chrupiącymi kiełbaskami.

Po zakończonym spotkaniu, dzieci  nie wędrowały z powrotem do Szamotuł, lecz wracały do domów odbierane przez rodziców. W ramach rajdu zgromadzono fundusze w kwocie 3 tys. zł dla 14-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 Krzysia Vulovica.

Zbieramy pieniążki na specjalistyczny fotelik samochodowy dla chłopca. Jego koszt wynosi około 9 tys. zł. Mamie Krzysia udało się zdobyć część z tej sumy, ale potrzeba brakującej kwoty. Formą wsparcia z naszej strony było wpisowe, czyli opłata za udział w rajdzie, wynosząca 10 zł od osoby. Można także przekazywać datki do puszek – informowała w sobotni ranek pomysłodawczyni inicjatywy charytatywnej, nauczycielka Natalia Mikołajczak. Była ona jedną z koordynatorek rajdu wraz z  innymi nauczycielkami – Sarą Bilon i Danutą Schmidt.

Krzysiu Vulovic, któremu dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 3 okazali swą troskę, jest osobą leżącą z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Choruje na przewlekłą padaczkę, z  jej wieloma objawami każdego dnia. Poza tym chłopiec nie widzi. Ostatnio ze względu na liczne infekcje, przebywał wiele tygodni w szpitalu. Krzysiu jest sprawny umysłowo i korzysta z indywidualnego toku nauczania w domu.  Promyki dobroci i wsparcia, które do niego trafiły dzięki zorganizowanej w sobotę akcji, są więc bezcenne. Gratulujemy zatem udanej i szlachetnej inicjatywy.

ika

Poprzedni
Następny