15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ruszyły prace na Konińskiej

Od demontażu starych chodników rozpoczęto prace przy przebudowie ul. Konińskiej w Pniewach. Inwestycja prowadzona przez powiat szamotulski otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, 14 grudnia ubiegłego roku Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach podpisał umowę z wyłonionym wykonawcą – Przedsiębiorstwem Drogowym Graeb w Pniewach. Firma zaoferowała pięcioletnią gwarancję, a zadanie zrealizuje za kwotę 4.198.053,73 zł. Mimo, iż Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, w imieniu polskiego rządu przekazał na to zadanie promesę na kwotę 5.102.082 zł, nie zostanie ona wykorzystana. Dofinansowanie zadania będzie na poziomie 95 procent kwoty zaoferowanej przez wykonawcę.

W ramach zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1878P Pniewy – Lubosina w m. Pniewy ul. Konińska w Pniewach oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego nad przedmiotowym zadaniem”, w części pierwszej wymienione są roboty budowlane, jakie należy wykonać. Przebudowany będzie odcinek 990 metrów bieżących, począwszy od skrzyżowania z ul. Poznańską. Zakres robót będzie obejmował między innymi przebudowę nawierzchni asfaltowej, remont nawierzchni chodników, zjazdów i miejsc postojowych z kostki betonowej, wykonaniu nawierzchni nowych zjazdów i chodników z kostki betonowej, poprawę odwodnienia drogi w zakresie wymiany istniejących wpustów deszczowych oraz wykonanie dodatkowych wpustów wraz z ich podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki wykonawcy wymienione w projekcie umowy. Zadanie ma być ukończone w trzecim kwartale 2023 roku. Jeżeli zadanie zostanie zrealizowane, będzie to największa inwestycja powiatu szamotulskiego w gminie Pniewy w ostatnich dwóch dekadach.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Przebudowa ulicy Konińskiej w Pniewach potrwa kilka miesięcy

Poprzedni
Następny