15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mundurowi pojawili się w Parku Zamkowym. Ma być bezpiecznie

Komendant dotrzymał słowa

Jednym z tematów poruszonych podczas niedawnego spotkania komendanta powiatowego policji z dziennikarzami była sprawa wybryków chuligańskich w miejscach publicznych, zwłaszcza na terenach zielonych. „Gazeta” przypomniała o narzekaniach szamotulan na brak poczucia bezpieczeństwa w parkach miejskich, zwłaszcza w Parku Zamkowym.

Mam nadzieję, że problem nie wróci, a faktycznie, sygnalizuje go wiele osób.  Jestem też po rozmowach z wszystkimi wójtami i burmistrzami. Problemy z bezpieczeństwem w miejscach publicznych były wskazywane – mówił Waldemar Dobrychłop. – I powiem krótko: wrócą patrole piesze na teren Parku Zamkowego na tak długo, dopóki nie będzie tam porządku. Tak w przypadku Parku Zamkowym, jak i  Sobieskiego, zadbamy, aby oba te parki stały się przestrzenią przyjazną dla mieszkańca, taką fajną strefą wypoczynku – zapewniał media.  

Jak komendant powiedział, tak zrobił. Wraz z pierwszym dniem wiosny policyjne patrole wróciły do Parku Zamkowego.

Funkcjonariusze mieli już niejednokrotnie okazję sprawdzić tereny zielone w mieście w ramach patroli pieszych. Mieszkańcy, którzy korzystali z parków i nie stosowali się do obowiązujących przepisów, na przykład do zakazu spożywania alkoholu, zostali już ukarani mandatami karnymi – informuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. I dodaje: – Patrole piesze będą kontynuowane, aby mieszkańcy mogli każdego dnia korzystać z uroków parków.

Komendant Dobrychłop zapowiada także wzmocnienie służby nocnej, dodatkowe patrole pojawią się na osiedlach.

(mal)

FOTO: Zgodnie z zapowiedziami nowego komendanta powiatowego policji, mundurowi pojawi się w Parku Zamkowym. – Zadbamy, aby parki stały się przestrzenią przyjazną dla mieszkańca – mówi Waldemar Dobrychłop

 

 

Poprzedni
Następny