15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rusza Tydzień Bibliotek AD 2024

Biblioteka – miejsce na czasie

Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpocznie się już w najbliższą środę 8 maja, czyli w Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia szamotulska biblioteka na Rynku będzie czynna od godz. 12:00, jako że  wcześniej bibliotekarze z całej gminy spotkają się i będą świętować swój dzień.

O godz. 13:00 w środę dyrektor Piotr Nowak zaprasza do auli biblioteki na spotkanie z podróżniczką Olą Mae, która z kotem Fryderykiem przemierzyła Europę na rowerze. Tego samego dnia godz. 18:00 z czytelnikami spotka się  Sławek Gortych, czyli Zagubiony w Karkonoszach. Autor kryminałów z karkonoskimi historiami w tle. Już dziś warto zarezerwować czas na oba wydarzenia.

9 maja organizatorzy Tygodnia Bibliotek zapraszają wszystkie dzieci na „Bajkę o Żabim Królu” w wykonaniu Teatrzyku Cieni „Latarenka”. Przedstawienie zobaczyć będzie można o godz. 10:00 oraz o 11:15. Również w czwartek o godz. 18:00 Łukasz Bernady poprowadzi kolejne warsztaty ze sztuki opowiadania nie tylko bajek.

10 maja biblioteka na Rynku będzie nieczynna. W tym dniu szamotulscy bibliotekarze odwiedzą kolegów po fachu w jednej z okolicznych książnic.

W sobotę 11 maja, w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece, odbędzie się  Dzień Sąsiada przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Szamotułach oraz filii biblioteki nr 1.

– Wychodzimy do Was z Zieloną InicJATYwą. Zazielenimy skwer u zbiegu ulic Łąkowej i Sportowej. Posadź z nami rośliny! – zachęca Piotr Nowak.

13 maja o godz. 10:00 młodzież z szamotulskich szkół średnich wraz z lokalnymi pisarzami, Karoliną Zielińską oraz Robertem Batorym, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Książka papierowa czy elektroniczna?”

Program Tygodnia na dzień 14 maja (godz. 18:00) przewiduje prelekcję „Arszenik i stare… księgi. O historii produkcji książki i jej mrocznych kartach” dr Alicji Szulc z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Tydzień Bibliotek 2024 zakończy się spotkaniem w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece, 15 maja o godz. 17:30, podczas którego przedstawicielka Polskiej Zielonej Sieci opowiadać będzie o „zielonych” umiejętnościach i ich roli na rynku pracy.

Od poniedziałku 13 maja do środy 15 maja w bibliotece odbywać się będzie kiermasz książek, a cały Tydzień Bibliotek to czas abolicji dla niesfornych czytelników.

(mal)

 

FOTO: – Zapraszamy! Świętujcie z nami Tydzień Bibliotek 2024! – zachęca Piotr Nowak, dyrektor biblioteki miejskiej

 

Poprzedni
Następny