15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rudki-Huby mają nowego sołtysa

Sprawne wybory przedstawiciela sołectwa

W czwartek 25 sierpnia mieszkańcy Rudek-Hubów wybrali następcę Marcina Poora. Wybory przebiegły gładko. Zgłoszono jedynego kandydata, który był już psychicznie przygotowany do przejęcia pałeczki.

Przypomnę, że 28 lipca sołtys Rudek-Hubów Marcin Poor złożył rezygnację z funkcji. Dziękując mu oficjalnie, na sesji 18 sierpnia burmistrz Roman Napierała skomentował: – Przykro, że kolega nas opuszcza. Współpraca była krótka, ale bardzo obfita. Dużo żeśmy zrobili w Rudkach-Hubach.

Wyborcze zebranie sołeckie z udziałem burmistrza Romana Napierały rozpoczęło się 25 sierpnia po godz. 18 pod nową wiatą piknikową przy placu zabaw w Rudkach-Hubach. Dobremu nastrojowi sprzyjały piękne okoliczności przyrody.

Na liście obecności podpisały się 32 osoby. W skład komisji skrutacyjnej, przygotowującej i liczącej kartki do tajnego głosowania, weszli Katarzyna Depte, Dawid Kaczmarek i Marcin Poor.

Jedynym zgłoszonym kandydatem na sołtysa był Szymon Kubiak: – Mam chyba spore szanse – stwierdził, puszczając oko do zgromadzonych. – Leć już do sklepu! – usłyszał w odpowiedzi. Ktoś z komisji skrutacyjnej zażartował – Chcecie sami wypełniać głosy, czy od razu wypisać?

W przypadku zgłoszenia jedynego kandydata, głosujący zaznaczali na kartkach odpowiedzi „Tak” lub „Nie”. W najprostszy sposób określili, czy godzą się, aby został sołtysem. Spośród 32 ważnych głosów oddano 28 kartek na „Tak” i 4 na „Nie”.

Po zakończeniu oficjalnej części zebrania rozmawiano o przygotowania do tegorocznych dożynek gminnych (3 września nad jeziorem Mormin), których gospodarzami będą w tym roku sołectwa Rudki, Rudki-Huby i Szczepankowo. Zbierano deklaracje pomocy w przygotowaniach i do udziału w 7-osobowej delegacji, która poniesie wieniec. Obecnym przypomniano, że w każdym z trzech sołectw został ogłoszony konkurs z nagrodami na najładniejszą ozdobę dożynkową posesji.

RB

Na zdjęciu:

Nowym sołtysem Rudek-Hubów został Szymon Kubiak (stoi w niebieskiej koszulce).

Poprzedni
Następny