15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W Słopanowie stworzą klub seniora

Modernizacja świetlicy z dużą dotacją

23 sierpnia Urząd Gminy Obrzycko ogłosił przetarg na remont wnętrza świetlicy wiejskiej w Słopanowie na potrzeby klubu seniora. Część pieniędzy na ten cel spłynie z programu „Senior+”.

Dokumentację przygotowało biuro projektowe „Opus” z Poznania. Zaplanowało generalny remont części kuchennej i sanitarnej oraz odmalowanie wszystkich pozostałych pomieszczeń. Na liście robót jest wymiana płytek ceramicznych na ścianach i podłogach łazienek oraz kuchni, wymiana wyposażenia łazienek, oprzyrządowania elektrycznego, 9 okien i 7 drzwi wewnętrznych. Oby po remoncie nie zaczął znów zaciekać dach…

Termin składania ofert mija 7 września. Kryteriami wyboru wykonawcy będą cena (60% znaczenia oceny) i okres gwarancji (40%). Zwycięzca przetargu dostanie 4 miesiące na realizację zamówienia, licząc od dnia podpisania umowy. Modernizacja świetlicy będzie dofinansowana z rządowego programu „Senior+”. Gmina Obrzycko zawnioskowała o maksymalną kwotę 200 tys. zł, a dostała obietnicę 175 tys. zł.

Tak się składa, że obok trwa głęboka modernizacja strażnicy OSP Słopanowo, mająca dopasować ją do wymiarów nowego wozu bojowego Renault Midlum, dużo większego od poprzednika. Ze starego gmachu pozostały fundamenty i część ścian nośnych. W górę wnoszą się już całkiem nowe mury. Po kilku nieudanych próbach znalezienia wykonawcy rękawice podjęło przedsiębiorstwo „Janas” Roberta Janaska z Obrzycka, proponując cenę 297 700 zł brutto i 2-letnią gwarancję. Jedyna konkurencyjna oferta opiewała na sumę blisko 660 tys. zł, z identyczną gwarancją.

RB

Poprzedni
Następny