15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rozpoczęto prace na Jagiellońskiej w Pniewach

Na ul. Jagiellońskiej w Pniewach rozpoczęły się pierwsze prace, których efektem końcowym będzie nowa nawierzchnia. W ubiegłym tygodniu na plac budowy wyruszył sprzęt, z pomocą którego instalowano urządzenia wodno-kanalizacyjne.

14 lutego minął termin składania ofert na zadanie pod nazwą: „Rozbudowa ulicy Wspólnej i ul. Jagiellońskiej od ul. Wiśniowej do ul. Słowiańskiej w Pniewach wraz z odwodnieniem”. Cztery tygodnie później, 14 marca burmistrz Jarosław Przewoźny podpisał umowę z wyłonionym wykonawcą – Przedsiębiorstwem Drogowym Graeb z Pniew.

Zanim wykonawca podejmie się prac stricte drogowych, na placu budowy zainstalowane będą urządzenia wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne. Rozpoczęto od ułożenia infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Środki na rozbudowę dwóch pniewskich ulic gmina miała zagwarantowane z Polskiego Ładu od 30 maja ubiegłego roku. Rząd zagwarantował środki w wysokości 9 357 500 zł, ale wiadomo już, że kwota ta nie zostanie wykorzystana w całości. W postępowaniu przetargowym wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za sumę 9 182 899,15 zł. Tym samym dofinansowanie rządowe wyniesie 8 723 754,19 zł, co stanowi 95 procent całości zadania.

Budowa ulic Wspólnej i Jagiellońskiej wraz z odwodnieniem jest kluczową inwestycją dla rozwoju osiedla kwiatowego. Odwodnienie poprowadzone kanalizacją zbudowaną w wymienionych ulicach do zbiornika retencyjnego zbudowanego kilka lat temu na ul. Polnej umożliwi budowę dróg z odwodnieniem na części osiedla kwiatowego (ulice: Lawendowa, Różana i Sasankowa). Nową utwardzoną drogą będą połączone ulice Wiśniowa i Słowiańska. W ten sposób miasto zyska alternatywny dojazd do firm położonych przy ul. Wspólnej. Inwestycja odciąży ruch ciężarowy z ul. Polnej.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Rozpoczęły się prace przy budowie ul. Jagiellońskiej w Pniewach

Poprzedni
Następny