15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Atrakcyjne praktyki w Portugalii dla młodzieży z Pniew

Uczniowie Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach przebywają na praktykach w Portugalii. Pracują, uczą się, zwiedzają, podziwiają piękno tamtejszej przyrody.

W marcu ubiegłego roku szkoła z Pniew podpisała umowę partnerską na rzecz realizacji projektu „Mobilność-Edukacja-Sukces”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Liderem projektu jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, a podobne umowy podpisały również Technikum nr 3 we Wrześni oraz Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu jest jednostką organizacyjną powołaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Centrum realizując działania statutowe swoim zasięgiem obejmuje Poznań oraz 11 powiatów. 

Na początku obecnego roku szkolnego rozpoczęła się rekrutacja na wyjazd do portugalskiego Faro, na miesięczne praktyki zawodowe. Dwa tygodnie temu do Faro udało się pięcioro uczniów: Oliwia, Nikola, Mateusz, Krzysztof i Oskar. Wraz z młodzieżą z pozostałych dwóch szkół, z Wrześni i Poznania przez miesiąc mają okazję pracować w portugalskich firmach, uczyć się języka portugalskiego, poznawać nową kulturę. Nie tylko pracą i nauką będą żyć przedstawiciele pniewskiej młodzieży na krańcach naszego kontynentu. Atrakcją w tej części Europy jest o tej porze słoneczna pogoda i nadmorska plaża. W ramach projektu zaplanowano wycieczkę do hiszpańskiej Sewilli, zwiedzanie sadów cytryn i pomarańczy, warsztaty kulinarne. Opowiedzą zapewne o tym wszystkim po powrocie.

(sc)

Zdjęcie: Młodzież z pniewskiej szkoły wybrała się na praktyki do Portugalii

Fot. Zespół Szkół Pniewy

Poprzedni
Następny