15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rowerem za podejrzanym

Policjanci zawsze na służbie

Policjantka z szamotulskiej dochodzeniówki interweniowała w czasie wolnym od służby. Dogoniła mężczyznę, który uciekał na widok policyjnego radiowozu. Znaleziono przy nim narkotyki.

W miniony poniedziałek w godzinach wieczornych na ul. Sportowej w Szamotułach, policjanci z szamotulskiej patrolówki zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę – na widok mundurowych zaczął uciekać.

– Policjanci podjęli więc pościg za mężczyzną. Tę sytuację widziała jadąca tą drogą na rowerze, będąca w czasie wolnym od służby, policjantka szamotulskiej dochodzeniówki. Po zorientowaniu się co się stało, ruszyła za mężczyzną w pościg – relacjonuje asp. Sandra Chuda, rzecznik prasowy szamotulskiej policji. – Jadąc na rowerze, policjantka z łatwością dogoniła uciekiniera i poinformowała, że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna początkowo zatrzymał się, jednak po chwili podjął dalszą próbę ucieczki. Próba okazała się nieskuteczna, gdyż szybko został przez mundurową ujęty. Okazało się, iż był to 22-letni mieszkaniec Szamotuł. W takcie zatrzymania wyszło na jaw, iż miał przy sobie środki odurzające.

Po zebraniu przez policjantów materiałów w sprawie, 22-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo, z ustaleń wynika, iż w trakcie ujęcia mężczyzna znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantki, więc jest podejrzany również o te dwa przestępstwa.

(mal), KPP

Poprzedni
Następny