15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Roman Boguś nie będzie wójtem Dusznik!

Łanoszka nie ma konkurencji 

            28 grudnia, na zakończenie sesji Rady Gminy Duszniki, wójt Roman Boguś poinformował, że nie będzie ubiegał się o funkcję wójta w najbliższych wyborach samorządowych. Deklaracja wójta wywołała niedowierzanie wśród obecnych na sali obrad.

Kiedy w wolnych głosach wójt Roman Boguś ustosunkowywał się do wypowiedzi radnych i mieszkańców gminy (apelujących podczas sesji o remont dwóch dróg w Dusznikach i Sędzinku), w ostatnich słowach zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o funkcję wójta gminy w najbliższych wyborach. Cisza, jaka zapadła na sali może być interpretowana jako zaskoczenie czy niedowierzanie.

Wójt Roman Boguś nie podał powodów swojej decyzji. Natomiast zapytany przez nas Radosław Łanoszka, który 7 grudnia ogłosił start w wyborach na wójta gminy nie ukrywał zaskoczenia. – Jestem zaskoczony, ale wójt ma do tego prawo. Nie ukrywam, że rozmawiałem ostatnio kilka razy z wójtem i nic na to nie wskazywało. Bardzo szanuję tę decyzję – powiedział Radosław Łanoszka. Roman Boguś pełni funkcję wójta gminy Duszniki od grudnia 2014 roku.

Kadencja obecnych władz samorządowych kończy się 30 kwietnia. Wybory odbędą się prawdopodobnie 7 lub 14 kwietnia.

(sc)

Zdjęcie: Roman Boguś będzie wójtem gminy Duszniki jeszcze tylko przez cztery miesiące

Poprzedni
Następny