15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Radny Maćkowiak apeluje o rozsądek

Radny gminny Bogdan Maćkowiak zwraca uwagę na niekoniecznie przemyślany projekt parkingu dla niepełnosprawnych kierowców na szamotulskim Rynku. Nowe miejsca postojowe, usytuowane przed sklepem odzieżowym Magdalena, przeznaczone są dla trzech aut parkujących równolegle do jezdni.

– Czy nie można by zmienić zasady parkowania z równoległego na ukośny? – zastanawia się radny. – Dzięki temu zamiast trzech, zmieściłoby się spokojnie sześć samochodów. I to swobodnie!

Maćkowiak wskazuje na karkołomne manewry, jakie musi wykonać obecnie kierowca auta środkowego, zaparkowanego pomiędzy skrajnymi: – Środkowy ma ogromne problemy z wyjechaniem.

Z kolei radny Marek Kowala zastanawia się, dlaczego miejsca postojowe dla inwalidów usytuowano w jednym miejscu, a nie w kilku, w różnych miejscach Rynku. – A dlaczego w jednym miejscu, a nie w trzech różnych? Przecież wycieczki inwalidów tam nie przyjeżdżają – pyta radny z Gałowa.

– Stają też ukośnie i nikt ich nie przegania – uspokaja Roman Białasik, szef gminnych inwestycji. Jak wyjaśnia, usytuowanie miejsc parkingowych prostopadle bądź ukośnie do jezdni wiązałoby się z koniecznością wjazdu na granitową płytę Rynku, co jest absolutnie niedopuszczalne. Zaznacza przy tym, że nawet jeśli jakiś niepełnosprawny kierowca zaparkuje niezgodnie z wymogami, czyli ukośnie, to będzie mógł spodziewać się wyrozumiałości strażników miejskich.

(mal)

FOTO: – Czy nie można by zmienić zasady parkowania z równoległego na ukośny? – zastanawia się radny Maćkowiak

Poprzedni
Następny