15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przy książkach o kawie

Dobra książka świetnie komponuje się z filiżanką dobrej kawy. Wiedzą o tym w szamotulskiej bibliotece publicznej na Rynku. Z okazji ubiegłotygodniowych walentynek dyrekcja zaprosiła miłośników i książek, i kawy. O tej ostatniej opowiadali Sara i Mikołaj Rakowscy, prowadzący w Szamotułach przy ul. Wronieckiej palarnię kawy ZAO Coffe.

Uczestnicy tego walentynkowego spotkania dowiedzieli się skąd pochodzi kawa, w jaki sposób jest uprawiana, zbierana, suszona i przygotowywana do sprzedaży oraz jacy są najwięksi eksporterzy tego owocu. Prowadzący opowiedzieli jaką kawę sprowadzają oraz jak wypalają ją w swojej palarni, a także na co zwrócić uwagę kupując kawę. Sara przedstawiła rodzaje ziaren, wyjaśniła czym się różni Arabica od Robusty, jakie nuty smakowe można wyczuć w różnych kawach, w zależności od tego skąd pochodzą i co wpływa na jej smak. Mikołaj parzył kawę dla gości biblioteki, którzy mieli okazję spróbować delikatnej Szamotulanki (specjalność palarni), ale także posmakować kawy z Kenii czy Kolumbii.

Bibliotekę wypełniał cudowny aromat kawy, ale w powietrzu unosiła się też miłość. Można było zauważyć, że Sara i Mikołaj kochają to, co robią i zarażają swoją pasją innych.

(mal), BPMiG

FOTO: Mikołaj Rakowski parzył kawę dla gości biblioteki, którzy mieli okazję spróbować delikatnej Szamotulanki (specjalność palarni) i nie tylko

Poprzedni
Następny