15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pseudoplażowicze nad Morminem

Śmiecili, zachowywali się wulgarnie, zakłócali spokój

Wakacje nadal trwają, a pogoda sprzyja korzystaniu z kąpielisk. Policja przypomina plażowiczom, że powinni pamiętać o przestrzeganiu regulaminów kąpielisk i zachowaniu zgodnym z prawem. – Na plaży nie jesteśmy sami i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem możemy narażać siebie na niebezpieczeństwo lub po prostu przeszkadzać innym – przestrzega Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

O tym, że regulaminów należy przestrzegać, mogli przekonać się mieszkańcy gmin Obrzycko i Ostroróg, którzy za swoje zachowanie zostali ukarani mandatami.

– Odpoczywając nad wodą, tak jak w każdym innym miejscu publicznym, musimy dostosować się do obowiązujących tam zasad. Podstawowe zasady dotyczące zachowania się na kąpielisku są powszechnie znane – informuje aspirant Sandra Chuda. – Oprócz ogólnych przepisów, w niektórych miejscach mogą też obowiązywać dodatkowe regulaminy z którymi warto się zapoznać, aby nie narażać się na konsekwencje. Szczególnie musimy się z nimi liczyć, jeśli zachowanie plażowiczów będzie na tyle rażące, że będzie to przeszkadzało innym osobom korzystającym z kąpieliska.

W ostatnim czasie do policjantów z Posterunku Policji w Obrzycku zaczęły docierać sygnały od mieszkańców, iż nad jeziorem Mormin, niektórzy plażowicze zachowują się niezgodnie z prawem. Policjanci ustalili, że młodzi ludzie m.in. nie przestrzegali regulaminu kąpieliska – spożywali alkohol na plaży, palili papierosy, a ich niedopałki wrzucali do wody, zaśmiecali kąpielisko, zachowywali się wulgarnie i swoim zachowaniem zakłócali spokój i porządek publiczny.

– Aby poprawić ład i porządek w tym miejscu, policjanci ustalili osoby, które w ostatnim czasie zachowywały w sposób niezgodny z przepisami na kąpielisku. Byli to mieszkańcy gminy Obrzycko oraz Ostroróg w wieku od 18 do 21 lat oraz jeden mężczyzna w wieku 49 lat. Funkcjonariusze dotarli do sześciu takich osób i za popełnione wykroczenia ukarali ich mandatami karnymi w wysokości od 100 do 500 złotych – mówi rzecznik policji.

Wakacje nie dobiegły jeszcze końca i wiele osób będzie korzystało z uroków plaży. Warto więc pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących zasad, aby nie narażać się na konsekwencje prawne. I warto pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, aby wypoczynek nad wodą minął bezpiecznie.

(mal), KPP

FOTO: Wypoczywając na plaży nie przeszkadzajmy tym, którzy chcą w spokoju wypocząć. I pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności, aby pobyt nad wodą był bezpieczny

 

 

Poprzedni
Następny