15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przybliżą leśny świat

Mamy to! Po wielu miesiącach remontu, ciężkiej pracy wykonawców oraz pracowników nadleśnictwa Multimedialne Centrum Edukacyjne Nadleśnictwa Oborniki zostało otwarte!

Nie sposób wymienić wszystkie wydarzenia, jakie od czasu otwarcia Izby Edukacyjnej, czyli 2004 roku, odbyły się na drugim piętrze siedziby nadleśnictwa. Mnóstwo zajęć, spotkań i wykładów, w których uczestniczyły dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Był to czas interesujących rozmów, dociekliwych pytań i wyczerpujących – mamy nadzieję – odpowiedzi. Eksponaty, które przez lata udało się zgromadzić, przybliżały odwiedzającym leśny świat. Dziś nadszedł czas na nowe rozdanie. Dzięki środkom Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 Izba zyskała całkiem nowe oblicze.

W nowoczesnym Centrum Edukacyjnym będziecie mogli doświadczyć pracy leśnika i drwala z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Dowiecie się też, co produkuje najwięcej tlenu na świecie albo dlaczego drzewa nie sięgają do nieba.  Poznacie cechy drzew i właściwości drewna. Dzięki licznym stanowiskom dowiecie się wiele o leśnictwie, klimacie oraz florze i faunie naszych lasów. A to wszystko za pomocą specjalnych ekspozytorów, interaktywnych aplikacji, quizów i szeregu filmów edukacyjnych. Te ostatnie znajdziecie również na naszym kanale na Youtubie. Do skorzystania z nich zachęcamy szczególnie nauczycieli – to kopalnia wiedzy i doskonałe uzupełnienie treści szkolnych. Gwarantujemy dobrą zabawę i mile spędzony czas.

Ale to  nie wszystko! Już teraz ze sklepu Google Play możecie pobrać bezpłatną, specjalną aplikację – „Oborniki przewodnik”, która nie tylko pozwoli w pełni wykorzystać możliwości wystawy, ale także przybliży perełki naszego regionu.

W celu rezerwacji terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 61 297 13 02, zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne.

Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych – profilu na Facebook’u oraz kanału Youtube. Dzięki temu nic Wam nie umknie i będziecie zawsze na bieżąco ze wszystkimi nowościami, jakie się u nas dzieją. A uwierzcie – nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa …

Natasza Dopierała-Rosik

Nadleśnictwo Oborniki

 

 

 

Poprzedni
Następny