15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Prestiżowe grono powiększa się

Urszula Woźniak typowana do sportowej nagrody gminy Pniewy

            Urszula Woźniak z Koszanowa została wytypowana przez komisję konkursową do tegorocznej nagrody sportowej gminy Pniewy. To biegaczka długodystansowa, biorąca udział w wielu imprezach na terenie Wielkopolski. Staje na starcie corocznych pniewskich biegów: papieskiego i św. Urszuli.

Nagrody gminy Pniewy za osiągnięcia w działalności sportowej przyznawane są od 2012 roku. Jej laureatami byli: Henryk Huzar (2012), Adrianna Laskowska zd. Szóstak (2014), Rafał Gnybek (2015), Łukasz Brzóska (2016), Łukasz Frajtag (2017), Arkadiusz Robak (2018), Jolanta Woropaj (2019), Zbigniew Malinowski (2020), Patryk Hoły (2021), Karol Pściuk (2022), Joanna Robak (2023). To grono nie tylko sportowców, ale także osób organizujących i współtworzących wydarzenia sportowe. Do tego prestiżowego grona wytypowano w tym roku Urszulę Woźniak. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Pniewy (25 kwietnia), ostatniej w kadencji 2018-2024, radni podejmą stosowną uchwałę w sprawie przyznania dorocznej nagrody za osiągnięcia w działalności sportowej.

Urszula Woźniak, mimo choroby (reumatoidalne zapalenie stawów) osiąga ponadprzeciętne wyniki sportowe. Jest najlepszą biegową zawodniczką gminy Pniewy. Sukcesy odnosi głównie poza terenem gminy. W 2023 roku Urszula Woźniak wzięła udział w licznych zawodach. Zajęła w nich następujące miejsca: trzecie miejsce open Grand Prix w Nowym Tomyślu, drugie miejsce open w Biegu Walentynkowym w Poznaniu, pierwsze miejsce open w Biegu Świętej Urszuli w Pniewach, pierwsze miejsce w kategorii K50 w Pogoni za Lwem w Tarnowie Podgórnym, drugie miejsce w kategorii K50 i szóste miejsce open w Szpot w Swarzędzu, pierwsze miejsce w kategorii K50 i piąte miejsce open w Pyrlandzka Dycha w Kaźmierzu, drugie miejsce open w Biegu Papieskim w Pniewach, pierwsze miejsce w kategorii K50 w Biegu Niepodległości w Rokietnicy, drugie miejsce open w Biegu Mikołajkowym w Dusznikach, pierwsze miejsce open w Wartka Dyszka w Obrzycku, drugie miejsce open w Biegu Sylwestrowym w Pniewach, pierwsze miejsce open w Biegu Noworocznym we Wronkach, pierwsze miejsce w kategorii K50 i trzecie miejsce open w Biegu Noworocznym w Poznaniu. Ponadto Urszula Woźniak zdobyła w roku 2023 Koronę Półmaratonów Polski: Półmaraton Panas Ślężański Sobótka, Półmaraton Poznań, Półmaraton Hunters Grodzisk Wlkp., Nocny Półmaraton Wrocław i Półmaraton Signity Piła.

Urszula Woźniak realizuje swoje pasje sportowe, promuje gminę i zaraża pasją do biegania ludzi w swoim otoczeniu, jest motywacją dla innych.

(sc)

Zdjęcie: Urszula Woźniak w Biegu Papieskim w Pniewach (2022)

Poprzedni
Następny