15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Powstaje centrum handlowe na terenie byłej meblarni

Powstaje centrum handlowe na terenie byłej meblarni

Kiedy będzie gotowe?

Z tygodnia na tydzień, coraz większego tempa nabierają prace przy budowie galerii handlowej na terenie po dawnej szamotulskiej meblarni. W ramach inwestycji, którą rozpoczęto w listopadzie 2020 roku, powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni około 5 tys. m kw.

Ma mieścić się w nich blisko 20 sklepów różnych branż, między innymi – odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej. Obecnie toczą się uzgodnienia w tej mierze. Nie wiadomo jeszcze, czy na przykład uwzględniony zostanie asortyment AGD.

Kierownik budowy Zbigniew Wiklicki informuje, że nie będzie to centrum handlowe po którym klienci poruszają się będą w zamkniętym obrębie. Do każdego sklepu będzie wchodziło się z zewnątrz (podobnie jak w Inbagu).

Przy trzech nowych obiektach usytuowany zostanie parking z około 30 miejscami. Pierwotna koncepcja zakładała urządzenie piętrowego parkingu. W dolnej części galerii miał działać plac zabaw dla dzieci wraz z częścią przeznaczoną na pozaszkolna edukację. Rolę taką miała spełniać profesjonalna sala multiroom.

Kompleks dla zakupowiczów wykonuje Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp. z o.o., której siedziba mieści się w Ostrowie Wielkopolskim. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace budowlane mają zakończyć się do 1 października.

Inwestorzy planujący uruchomienie galerii podpisali porozumienie z gminą Szamotuły. W oparciu o nie zobowiązali się wybudować rondo i drogę wyjazdową z galerii, przebiegającą przez ul. Młyńską. Rondo umożliwiające wjazd do nowego centrum dyskontowego i przemieszczanie się wokół niego powstanie w tle ul. Franciszkańskiej. Całe przedsięwzięcie komunikacyjne ma kosztować w przybliżeniu 800 tys. zł. Z sumy tej 300 tys. zł zostało już wpłacone na rachunek szamotulskiej gminy w formie kaucji, określanej również jako rękojmia, zapewniająca wywiązanie się z zawartego porozumienia.

ika

Poprzedni
Następny