15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Powiat chce przebudować drogę w Nojewie

Wniosek o środki rządowe

            Zarząd powiatu szamotulskiego złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy drogi powiatowej w Nojewie. Rozstrzygnięcia naboru zostaną ogłoszone jesienią.

Na zniszczonym odcinku drogi powiatowej między Nojewem a Zajączkowem, w kilku miejscach w ostatnim czasie położono nowy dywanik asfaltowy. Pilniejszym zadaniem na tym odcinku jest budowa chodnika przed szkołą w Nojewie i zapewnienie bezpiecznego przejścia dla pieszych na wysokości placówki, na co uwagę zwracali radni powiatu szamotulskiego.

Do 20 lipca samorządy mogły składać wnioski na kolejne dofinansowanie remontów dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat szamotulski wnioskował między innymi o środki na przebudowę drogi w Nojewie na odcinku 990 metrów bieżących.

Zakres prac będzie polegał między innymi na wykonaniu remontu nawierzchni  na długości ok 160,5 m wraz remontem krawędzi nawierzchni, wykonaniu przebudowy nawierzchni  na długości ok 834,5 m wraz remontem krawędzi nawierzchni, wykonaniu zjazdów zwykłych z kostki betonowej i nawierzchni asfaltowej, wykonaniu umocnienia poboczy płytami betonowymi, profilowaniu poboczy gruntowych wraz z humusowaniem i obsianiem trawą, wykonaniu oznakowania zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. W celu poprawienia bezpieczeństwa ruchu drogowego zaprojektowano wykonanie chodnika o szerokości 2 metrów z kostki betonowej (strona prawa ok. 156 metrów, strona lewa ok. 34 metry), wykonanie peronu wysiadkowego przy przystanku autobusowym, wykonanie wyniesionego i oświetlonego przejścia dla pieszych z nawierzchnią z kostki betonowej oraz wykonanie zatoki postojowej  przy szkole.

(sc)

Zdjęcie: Samorząd powiatu wnioskował o środki na remont drogi w Nojewie

Poprzedni
Następny