15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Politycy dziękowali strażakom, a ksiądz Tomasz święcił

Strażacy podsumowali rok 2023

We wtorek 23 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach miała miejsce narada roczna podsumowująca działalność strażaków powiatu szamotulskiego w 2023 roku.

Najważniejsze wydarzenia, sukcesy, osiągnięcia jakie miały miejsce w ubiegłym roku przedstawił komendant powiatowy straży Ireneusz Pers. W 2023 roku strażacy powiatu szamotulskiego wyjeżdżali do zdarzeń 1693 razy (spadek o 545 zdarzeń), w tym 251 interwencji dotyczyło pożarów (spadek o 70 interwencji), 1339 razy uczestniczyli przy miejscowych zagrożeniach (spadek o 517 zdarzeń), 103 wyjazdy to alarmy fałszywe (wzrost o 42).

Komendant przedstawił plany i zamierzenia na rok bieżący oraz serdecznie podziękował za dotychczasową współpracę i wsparcie parlamentarzystom, jednostkom nadrzędnym, władzom samorządowym, służbom współpracującym, druhom z ochotniczych straży pożarnych oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.

Obecny na naradzie poseł Jakub Rutnicki zadeklarował dalsze wsparcie dla ochrony przeciwpożarowej powiatu szamotulskiego oraz dziękował wszystkim funkcjonariuszom i druhom ochotnikom za służbę w 2023 roku. Za zaangażowanie i ciężką pracę w ubiegłym roku dziękowała strażakom również starosta Beata Hanyżak.

Z kolei Lucyna Rudzińska, przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu dziękując strażakom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę i pracę zaznaczyła, że realizacja zadań na tak wysokim poziomie jest możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu załogi. Podziękowała także druhnom i druhom z jednostek OSP za działania ratownicze.
Słowa podziękowania skierowała do przedstawicieli samorządu powiatowego i samorządów gminnych za wspieranie działań komendy powiatowej PSP.
Na koniec życzyła utrzymania wysokiego poziomu wykonywania zadań w 2024 roku.

W drugiej części narady kapelan szamotulskich strażaków ks. Tomasz Ren poświęcił zakupione w grudniu ubiegłego roku wozy bojowe: Volvo FL z drabiną mechaniczną SD 30 oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy  na podwoziu Man TGM.

(mal), PSP

FOTO: Ks. Tomasz Ren poświęcił zakupione ostatnio dla szamotulskich strażaków wozy bojowe

Poprzedni
Następny