15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Koncert na rzecz 2-letniej Zosi

Uczniowie, nauczyciele, ale w dużej mierze absolwenci Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach organizują koncert charytatywny na rzecz 2-letniej mieszkanki gminy Pniewy. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę, 10 lutego o godzinie 18:00 w Centrum Kultury w Pniewach.

Gramy dla Małej Wojowniczki Zosi, 2-letniej dziewczynki z wrodzoną łamliwością kości. Zosia urodziła się z ośmioma złamaniami żeber i kości udowych z przemieszczeniem. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na intensywną rehabilitację wzmacniającą jej kości i specjalistyczną opiekę ortopedyczną, co jest jedyną szansą, aby dziewczynka już za rok mogła pójść do przedszkola i bawić się jak jej rówieśnicy – mówi jedna z organizatorek akcji, Ewa Genge-Korpik.

Koncert odbywa się pod hasłem „Emilia dzieciom”, co ma być nawiązaniem do patronki szkoły, która wspierała nie tylko powstańców, ale przede wszystkim dzieci zamieszkałe w bliskiej jej okolicy. Po części artystycznej uczniowie  pniewskiego gastronomika zapraszają na kawę i słodki poczęstunek.

 

 

Zdjęcie: Koncert będzie okazją do wsparcia leczenia 2-letniej Zosi

Poprzedni
Następny