15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Płoną lasy, płoną

W niedzielę 19 czerwca o godz. 16.26 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy i drzew w pobliżu lasu w miejscowości Jasionna (gm. Wronki). Ogień miała wywołać awaria linii energetycznej. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

– Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica, OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Rzecin, OSP Jasionna oraz OSP Kłodzisko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar trawy, krzaków i młodych drzew w lesie – informuje Łukasz Kawka, rzecznik szamotulskiej straży. I dodaje: – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu siedmiu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się trawę, krzaki i młode drzewka w lesie.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany. Spaliło się 30 arów poszycia leśnego, ale strażakom udało się ochronić budynek mieszkalny.
Dzień wcześniej, w sobotę po godz. 18.00, strażacy gasili pożar poszycia leśnego w Leśnictwie Lutyniec niedaleko Rzecina. Do akcji gaśniczej skierowano służby leśne, straż pożarną z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego oraz samolot gaśniczy.

(mal)

FOTO: W Jasionnie spaliło się 30 arów poszycia leśnego

Poprzedni
Następny