15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Piotr Lisek zaprasza na mityng

Co najmniej pięciu olimpijczyków w Dusznikach?

20 maja w Dusznikach odbędzie się mityng w skoku o tyczce. Piotr Lisek uzgodnił już listę zawodników, których zaprosił do swojej rodzinnej miejscowości. Przygotowywana na tę imprezę skocznia będzie certyfikowana, co oznacza, że pobity na niej rekord świata będzie uznany przez światową federację lekkoatletyczną (World Athletics).

W sprawie organizacji mityngu Piotr Lisek rozmawiał z wójtem gminy Duszniki Romanem Bogusiem. Uzgodniono już najważniejsze kwestie organizacyjne dotyczące  zawodów. Wójt Roman Boguś informuje, że skocznia, na której startować będą zawodnicy będzie posiadała certyfikat, co oznacza, że ustanawiane na niej rekordy, w tym rekord świata będą uznane przez World Athletics – światową federację lekkoatletyczną. – Celem, jaki sobie wyznaczyliśmy jest mityng jeszcze wyższej jakości niż ten sprzed trzech lat. Będzie to mityng najwyższej światowej klasy. Drugi raz podejmujemy rękawicę. Chcemy zapewnić mieszkańcom gminy Duszniki lepszy wymiar rozrywki. Podobnie, jak podczas pierwszego mityngu, w roku 2018, kibice będą mieli możliwość obserwowania zawodów bezpośrednio przy rozbiegu – powiedział w rozmowie z Gazetą, Piotr Lisek. Bezpośrednią transmisję z mityngu w Dusznikach przeprowadzi poznański oddział Telewizji Polskiej, 20 maja w godz. 17.45-19.45.

Zapytany przez nas o obsadę tegorocznego mityngu, jego główny organizator nie zdradza jeszcze szczegółów. – Trzy lata temu udział wzięło pięciu olimpijczyków. Nie chcemy być gorsi, w tym roku zapewnimy co najmniej pięciu zawodników – uczestników Igrzysk Olimpijskich. Mam już listę tyczkarzy, którzy potwierdzili swój udział, ale nie chcę jej jeszcze zdradzać. Zapewniam, że będą to zawodnicy światowej klasy – uchyla rąbka tajemnicy Piotr Lisek. Przed trzema laty, oprócz gospodarza zawodów, w mityngu udział wzięli między innymi mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski, halowy mistrz świata z 2014 roku, reprezentant Grecji Konstandinos Filipidis czy też mistrz Europy z 2016 roku, Robert Sobera.

Urodzony w Dusznikach Piotr Lisek jest najlepszym polskim tyczkarzem ostatnich lat. Do niego należy absolutny rekord Polski – 6,02 m. Jest jedynym polskim zawodnikiem skaczącym o tyczce, który pokonał barierę 6 metrów. Duszniczanin jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy. W 2017 roku w Londynie został wicemistrzem świata. W tym samym roku w Belgradzie zdobył tytuł halowego mistrza Europy, a dwa lata później w Glasgow – tytuł wicemistrza.

Mityng z udziałem światowej klasy tyczkarzy zamknie pewien rozdział w historii dusznickiego sportu. – Będzie to ostatnia impreza na starym stadionie. Po mityngu ruszy remont obiektu – zdradza wójt Roman Boguś. Gmina Duszniki otrzymała na modernizację obiektu 4,5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Po raz drugi Piotr Lisek zaprosił do Dusznik czołowych tyczkarzy

 

Poprzedni
Następny