15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pierwsza Letnia Senioriada we Wronkach

Seniorzy dostali klucz do miasta

W niedzielę 20 sierpnia wronieckim placem Targowym przez kilka godzin z radością rządzili seniorzy. Czekały na nich specjalne atrakcje dla ducha i ciała. Dostali nawet klucz do miasta.

Dla występujących w senioriadzie przygotowano tymczasową scenę z nagłośnieniem. Ustawiono przed nią leżaki, a dalej stragany i ławki biesiadne. Na początku imprezy głos zabrała przewodnicząca Rady Seniorów we Wronkach Wiesława Kubaczewska: – Witamy wszystkich seniorów, którzy przybyli z różnych miast, aby się razem z nami bawić. Zaczynamy paradą i za chwileczkę ruszamy w tany. Wszystkiego dobrego i dobrej zabawy!

Zanim wiceburmistrz Robert Dorna przekazał na jej ręce symboliczny klucz do miasta, zażartował: – Jak skończycie, to trzeba będzie go oddać. Korzystajcie roztropnie, rozważnie i grzecznie z władzy we Wronkach, którą wam przekazuję. A tak szczerze, to bardzo się cieszę, że pierwsza senioriada we Wronkach się odbywa. Cieszę się, że są z nami goście spoza gminy (z Chodzieży, Grodziska Wielkopolskiego, Kaźmierza, Ostroroga i Śremu – przyp. red.). Cieszę się, że pani Wiesława dopięła swego, bo to przecież jest pani pomysł od paru miesięcy forsowany.

Na czele parady uczestników zabawy maszerowały mażoretki „Miraż” do muzyki w wykonaniu reprezentacji Wronieckiej Orkiestry Dętej. Jan Galasiński z Zespołu Tańca Polskiego „Wronki” poprowadził z mikrofonem warsztaty taneczne.

Wśród atrakcji były również konkurencje zabawowo-sprawnościowe pod okiem instruktorów Akademii Sportu Wronki, pokaz mody seniorów, konkurs na najbardziej oryginalny strój, wybory Miss i Mistera Elegancji i bezpłatne wstępne badania w miasteczku zdrowia, gdzie wystawiały się przychodnie Genus i Promedica oraz przedstawiciele firmy Audika. Policjanci z powiatowej komendy w Szamotułach znakowali rowery.

Na scenie zaśpiewali: chór „Chojanki”, uczestnicy warsztatów tańca i śpiewu, a potem gwiazdor wieczoru, czyli baryton Sławomir Olgierd Kramm wykonujący szlagiery operetkowe i rozrywkowe sprzed kilkudziesięciu lat. Niespodziankę przygotował Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrorogu. Jego przedstawiciele zaprezentowali lekko musicalową inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Gmina Wronki ufundowała półprodukty na domowe wypieki, które zostały przygotowane przez członkinie kół gospodyń wiejskich w Kłodzisku, Samołężu i Wierzchocinie. Do wyboru były babeczki, ciastka owsiane, ciasto jogurtowe, ciasto maślankowe, drożdżówki z serem lub owocami, jabłecznik, miodowy królewiec, murzynek, pączki, rogaliki i serniki. O zadowolone brzuchy dbał również catering z jedzeniem i napojami. Źle znoszący upał mogli schłodzić się błyskawicznie, wchodząc w strumień zimnej wody z dyszy ustawionej przez strażaków.

Stragany z rękodziełem przygotowały DecoWianki, Lawendowy Sen, Pigwusiowo, Warsztat Terapii Zajęciowej i Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wronkach. Można było wspomóc mażoretki, które zbierały datki na kosztowny wyjazd na X Mistrzostwa Świata Mażoretek w czeskiej Ostrawie (23-25 sierpnia). Ostatnim punktem programu była potańcówka z didżejem Ceesh. Gdy zapadł zmierzch, na końcu senioriady polecał z głośników hit Kuby Sienkiewicza „To już jest koniec”. W organizacji imprezy pomogły także (oprócz wcześniej wymienionych) Koło Gospodyń Wiejskich w Chojnie, Straż Miejska we Wronkach, Sekcja Moto Wronki, OSP Wronki i klub LUKS „Gry Logiczne”.

RB

 

Jan Galasiński z Zespołu Tańca Polskiego „Wronki” poprowadził z mikrofonem warsztaty taneczne: – Brzuch, ramionka, dwie! Brzuch, ramionka, prawa, lewa, dwie!

 

Foto u góry:

Kandydatek na Miss Elegancji wronieckiej senioriady nie brakowało. Kandydat na Mistera nie miał konkurencji

Poprzedni
Następny