15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Piękne spojrzenie Viktorii

W muzeum otwarto wystawę malarstwa

    Wystawę akwareli „Szamotuły. Inne spojrzenie Viktorii Popovej” otwarto w czwartek w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach. Podczas wydarzenia  odbyła się też promocja kalendarza gminnego, który tworzą dzieła artystki.
    Wernisaż otworzył gospodarz obiektu dyrektor Michał Kruszona. Powiat reprezentował członek zarządu powiatu Maciej Trąbczyński. Podkreślał w swoim przemówieniu, jak ważny przy tym artystycznym wydarzeniu jest jego charytatywny charakter na rzecz Ukrainy. Podczas wernisażu odbyła się bowiem licytacja jednego z obrazów oraz można było zasilić puszkę na datki. Zebraną kwotę 2132 zł artystka przekazała na rzecz dziecka Wołodymyra Stanisławowicza Bakłanowa, który stracił matkę i został ranny podczas działań wojennych w Charkowie. Z tego miasta pochodzi też artystka.

Podczas wernisażu Viktoria Popova dziękowała za zaproszenie do miasta, za możliwość pracy artystycznej i wszystkim Polakom za pomoc dla jej kraju.
Viktorię poznałem w ubiegłym roku, kiedy zaprosiliśmy ją do udziału w plenerze rzeźbiarskim. Nawet wtedy nie wiedziałem, że jest malarką. Los sprawił, że w marcu pojawiła się w Szamotułach i wtedy okazało się, że jest malarką z wielkim talentem. Jej inne spojrzenie, osoby z poza Szamotuły i jej wrażliwość sprawiły, że znane nam miejsca w Szamotułach nabrały w jej pracach zupełnie innego wymiaru. Cieszę się, że zostało to dostrzeżone przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły i dzisiaj możemy się cieszyć z wystawy, ale także z promocji gminnego kalendarza, który tworzą prace Viktorii – mówił Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

– Jesteś nie tylko utalentowaną osobą, ale też bardzo otwartą na ludzi. Dzięki temu w ośrodku kultury, w klubie malucha, sekcji plastycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w klubie seniora przeżywamy pełen rozkwit. Jakkolwiek los pokieruje twoją przyszłością to jestem przekonany, że swoimi pięknymi pracami na zawsze wpisałaś się w to miasto, a dzięki temu jaką jesteś osobą, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach – zwracał się do artystki Michalak.  

Podczas wernisażu można było otrzymać kalendarz z autografem Viktorii Popovej. Ten dobry czas wzbogaciło muzyką trio jazzowe z Szamotuł.

Wystawę tworzy kilkadziesiąt akwareli zarówno przedstawiających miasto i gminę Szamotuły, jak i inne miejsca w Polsce i za granicą. Ekspozycję ciekawie dopełniają pejzaże. Wystawę można podziwiać do końca lutego w spichlerzu szamotulskiego muzeum. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum – Zamek Górków, Szamotulski Ośrodek Kultury i  Miasto i Gmina Szamotuły.

(red.)

FOTO: Viktoria Popova, malarka z wielkim talentem

 

Podczas wernisażu można było otrzymać kalendarz z autografem artystki

 

Poprzedni
Następny