15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

OSP Pniewy będzie kwestować w styczniu

Policja prosi o kontakt w sprawie oszustwa na strażaka

            Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach opublikowała komunikat w sprawie oszustwa, do którego doszło w Pniewach.

            Dwaj mężczyźni – jak ustaliły organy ścigania – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego podawali się za funkcjonariuszy Straży Pożarnej i chodząc od domu do domu, oferowali kalendarze strażackie i kominiarskie. Mężczyźni wzbudzili podejrzenia miejscowej społeczności.

Policjanci ustalili, że byli to dwaj mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariusze zweryfikowali też, iż mężczyźni wprowadzili osoby kupujące kalendarze w błąd co do wykonywanej funkcji. W związku z powyższym Komisariat Policji w Pniewach prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa. Osoby pokrzywdzone w tej sprawie, które przekazały pieniądze na kalendarze, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Pniewach (ul. Konińska 31, 62-045 Pniewy, tel. 47 77 32 340, e-mail do prowadzącego sprawę: damian.kruk@po.policja.gov.pl)” – głosi komunikat policji.

Tymczasem prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach Adam Zbucki informuje, że owszem strażacy będą rozprowadzać kalendarze strażackie, ale dopiero w styczniu. Na kalendarzach widnieć będzie herb Pniew i logo OSP Pniewy. Mieszkańcy będą poinformowani wcześniej o planowanej kweście poprzez portale internetowe i profil facebookowy OSP Pniewy.

Nasi strażacy będą umundurowani, każdy będzie miał przy sobie legitymację w kolorze czerwonym, ze zdjęciem, podpisem prezesa i datą ważności – informuje prezes OSP Pniewy. Dochód ze strażackiej kwesty będzie przeznaczony na zakup sprzętu.

(sc)

Zdjęcie: – W styczniu strażacy z OSP Pniewy przeprowadzą kwestę na zakup sprzętu – informuje prezes OSP Pniewy Adam Zbucki

Poprzedni
Następny