15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pawelczak chce doposażyć szpital

Trzeba walczyć z rakiem

Szamotulski szpital zabiega o pozyskanie kolejnego dofinansowania. Tym razem dotyczy ono projektu, którego bardzo ważną częścią jest diagnostyka oraz leczenie raka jelita grubego.

Rak jelita grubego jest bardzo poważną chorobą, która występuje coraz częściej, a jest związana z postępem cywilizacyjnym. Lawinowo rośnie liczba zachorowań na raka jelita grubego – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szpitala. – Chcę powiedzieć, że nasz ośrodek, pod kierownictwem doktora Jacka Hołdernego, jest wiodącym w Wielkopolsce jeśli chodzi o leczenie tej choroby.

Jak informuje dyrektor, 20 stycznia szpital złożył kolejny wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dotyczący doposażenia oddziału chirurgicznego w sprzęt medyczny.

– Potrzebujemy noży, endoskopów, kolonoskopów, czyli tego wszystkiego, co jest związane z diagnozowaniem oraz leczeniem raka jelita grubego. Chcemy doposażyć naszą chirurgię, blok operacyjny i inne oddziały, które biorą udział w leczeniu tej groźnej choroby – zaznacza Pawelczak. – Myślę, że wpisujemy się w ten sposób w potrzeby mieszkańców powiatu.

Poczynaniom dyrekcji szpitala kibicuje wicestarosta Rafał Zimny. – Ja trzymam kciuki za ten projekt, dlatego, że dokładnie pięć lat temu, 20 stycznia 2018 roku,  miałem operację, pozbyłem się fragmentu siebie, ale żyję – wspomina. – Kiedy zapadała decyzja związana z tym, gdzie najlepiej przeprowadzić operację, po informacji, że coś się tam zadziało niedobrego, w zasadzie nie zastanawiałem się. Oddałem się w ręce pana doktora Hołdernego z naszego szpitala. Operacja się udała, byłem dobrze zaopiekowany – podkreśla wicestarosta.

(mal)

FOTO: Dyrektor Remigiusz Pawelczak stara się o pozyskanie dofinansowania na zakup sprzętu medycznego służącego diagnozowaniu i leczeniu raka jelita grubego

Poprzedni
Następny