15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ogromne wyróżnienie, ale i wyzwanie

Maciej Lesicki III wicewojewodą wielkopolskim

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał szamotulanina Macieja Lesickiego na stanowisko III wicewojewody wielkopolskiego. Akt powołania premier w piątek wręczył Lesickiemu osobiście.

Maciej Lesicki w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odpowiadać będzie między innymi za sprawy obywatelskie i obsługę cudzoziemców. W zakresie kompetencji nowego wicewojewody będzie także nadzór nad działalnością administracji zespolonej – inspekcji farmaceutycznej, handlowej, inspekcji ochrony roślin i nasiennictwa oraz weterynaryjnej.

III wicewojewoda wielkopolski zajmie się również nadzorem nad Wojewódzkim Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Wielkopolskim oraz Państwową Strażą Łowiecką i Państwową Strażą Rybacką w Poznaniu.

Maciej Lesicki, szamotulanin z dziada pradziada, to znany działacz sportowy, lokalny dziennikarz, przedsiębiorca, a ostatnio prezes Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Razem. Oddany sprawom samorządu lokalnego.

To kolejne, nowe wyzwanie, któremu przy wsparciu polityków całej Zjednoczonej Prawicy, pana wojewody i jego zastępców oraz samorządowców, mam nadzieję sprostać – w ten sposób Maciej Lesicki komentuje swoje powołanie na stanowisko III wicewojewody wielkopolskiego. – Samorząd i administracja państwowa, to dwie różne dziedziny, jednak uważam, że moje dotychczasowe doświadczenie zaprocentuje i będę mógł dalej, choć w nieco innym wymiarze, pracować na rzecz mieszkańców – teraz już całej Wielkopolski – dodaje.

I cieszy się, że będzie nadzorował sprawy cudzoziemców, zwłaszcza Ukraińców, w pomoc którym po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą bardzo się zaangażował. – Szczególnie uważnie przyjrzę się pracy w tym zakresie Starostwa Powiatowego w Szamotułach, bo mam tu wiele krytycznych uwag. Dostrzegam zaniedbania – podkreśla w rozmowie z „Gazetą Szamotulską” nowy wicewojewoda.

Na wspomniane stanowisko Lesickiego desygnowało ugrupowanie OdNowa RP, utworzone przez byłych działaczy Porozumienia Jarosława Gowina, wspierających politykę PiS. Liderem formacji jest Marcin Ociepa, a jednym z wiceprezesów minister Grzegorz Piechowiak.

– Chcę jak najlepiej wdrażać w życie programy rządu Zjednoczonej Prawicy na stanowisku wicewojewody. Zgodziłem się przyjąć tę propozycję i cierpliwie oczekiwałem na decyzję premiera Morawieckiego – mówi Maciej Lesicki. Obowiązki III wicewojewody oficjalnie objął dzisiaj.

(mal)

 

Poprzedni
Następny