15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kącik dla najmłodszych na plaży w Zamorzu

Zakończono długo oczekiwane prace

W lutym rozpoczęto, a w drugiej połowie marca już ukończono. Mowa o zagospodarowaniu terenu kąpieliska w Zamorzu, nad jeziorem Lubosz Wielki.

Plażowicze, którzy latem wybierają jezioro w Zamorzu do letniego wypoczynku zetkną się z nową infrastrukturą. Zadowoleni będą głównie rodzice i opiekunowie najmłodszych. Na plaży powstał bogato wyposażony plac zabaw dla dzieci. Kosztował niecałe 200.000 zł, bo 195.485,13 zł.  Na wymienione zadanie gmina Pniewy otrzymała  dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, poprzez Lokalną Grupę Działania KOLD.

Projekt pod nazwą „Po co nam morze, skoro mamy Zamorze – zagospodarowanie turystyczne kąpieliska w Zamorzu” opisywał szereg prac, które miały podnieść atrakcyjność tego miejsca. Głównym elementem projektu jest plac zabaw dla dzieci, na powierzchni 190 m kw. Wyposażony jest w zestaw zabawowy, huśtawkę z koszem, huśtawkę bocianie gniazdo, huśtawkę bujak, huśtawkę sprężynowiec, stolik z ławkami dla dzieci, piaskownicę, ławki, kosz na śmieci. Plac ogrodzony jest drewnianym płotem z dwiema furtkami. Wejście na kąpielisko ogrodzone jest palisadami wykonanymi z podkładów kolejowych. W strefie wejścia utwardzono nawierzchnię na powierzchni 83 m kw. Do dyspozycji przebywających na plaży będą dwie przebieralnie z drewna sosnowego, impregnowane i malowane. Dla rowerzystów przygotowano stojaki na rowery w ilości 8 sztuk.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Plac zabaw nad jeziorem w Zamorzu jest już gotowy

Poprzedni
Następny