15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ogródeczek z „maryśką”

Policja zatrzymała początkujących plantatorów

Kryminalni z Szamotuł zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawianie marihuany. Swoją plantację założyli w zaroślach na terenie gminy Obrzycko. Początkującym plantatorom grozić może do trzech lat więzienia.

W ramach działań operacyjnych kryminalni z Szamotuł ustalili, iż na terenie gminy Obrzycko uprawiana jest marihuana. Policjanci pracując nad sprawą wpadli na trop podejrzanych o nielegalną aktywność.

W dniu 10 sierpnia jeden z mężczyzn wpadł w ręce kryminalnych wracając z wytypowanego przez policjantów miejsca. 17-letni mieszkaniec gminy Obrzycko miał ze sobą dwa baniaki po wodzie i ścięte gałęzie marihuany.

W pobliskich zaroślach policjanci odszukali sprytnie zakamuflowany ogródek z jedenastoma nielegalnymi roślinami. Co więcej, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 17-latka kryminalni znaleźli też ponad 50 gramów marihuany.

Dodatkowo, z policyjnych ustaleń wynikało, iż młodzieniec prowadził uprawę razem ze swoim rówieśnikiem z tej samej gminy. Drugi z nastolatków został zatrzymany w dniu 12 sierpnia.

– Nielegalne rośliny zostały zabezpieczone, a mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty uprawiania marihuany. Pierwszy z zatrzymanych jest dodatkowo podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji oraz o udzielanie narkotyków – informuje Sandra Chuda, rzecznik prasowy szamotulskiej policji.

(mal), KPP

Poprzedni
Następny