15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dwudziestolecie zespołu wokalnego „Chojanki”

Żyjmy na wesoło

W sobotę 14 sierpnia na stadionie w Chojnie XI Wielkopolski Przegląd Zespołów Wokalnych oraz Kapel Ludowych z udział czternastu grup-uczestników. Punktem kulminacyjnym był występ gwiazdy wieczoru – śląskiego zespołu „Karpowicz Family”.

 Chojeńska biesiada śpiewająco-taneczna nosiła optymistyczne hasło „Żyjmy na wesoło”. W tym roku gospodynie (i gospodarze) imprezy z zespołu „Chojanki” obchodzili dwudziestą rocznicę utworzenia, odbierając gorące życzenia i prezenty od występujących kolejno gości. Wśród darów znalazł się nawet… kilkuletni, dorodny platan do posadzenia w godnym miejscu. Dziś w składzie „Chojanek” mamy 12 kobiet i 2 mężczyzn. Od 10 lat zespołem kieruje Aleksandra Jankowska. Kierownictwo artystyczne sprawuje Marek Tylka.

Pierwszym punktem programu o godz. 14:00 była msza święta na świeżym powietrzu, z ołtarzem ustawionym w amfiteatrze celebrowana przez ks. proboszcza Pawła Pawlickiego. Występy zespołów rozpoczęły się godzinę później. Oprócz „Chojanek”, na scenie wystąpił zespół pieśni ludowej „Duszniczanka” z kapelą rodzinną Nowaków z Dobierzyna, zespół wokalny „Aspirynki” z Komorników, chór „Echo” z Wągrowca, chór „Dębowy Liść” z Suchego Lasu, żeński zespół wokalny „Retro Caffe” z Czerwonaka, zespół wokalny „Złoty Liść” z Budzynia, zespół śpiewaczy „Przemysław II” z Rogoźna, zespół wokalno-instrumentalny „Szczęśliwa 13” ze Środy Wielkopolskiej, zespół śpiewaczy „Zawsze młodzi” z Jarocina, zespół pieśni „Malwy” z Siedliska, męska grupa wokalna „Janboys” z Chodzieży, zespół „Różnowianie” z Rożnowa, zespół wokalny „Ostrorogskie Jaśki” z Ostroróg, zespół pieśni i tańca „Pierwiosnek” z Sękowa i młodsze „Chojaneczki” z Chojna, czyli muzykalni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie.

Kilkanaście minut po godz. 20 rozpoczął się występ zespołu „Karpowicz Family”, działającego od 21 lat i często okupującego Listę Śląskich Szlagierów. Jak reklamują się muzycy na swojej stronie internetowej: – Muzyka i taniec naszej barwnej grupy charakteryzuje się temperamentem i melodyjnością, a teksty nie stanowią skomplikowanych do przemyśleń wersów. Nieść ludziom radość i nadzieję, to główne motto zespołu.

Liderem jest Zbigniew Karpowicz, któremu towarzyszył Helmut Gaweł oraz panie tańczące i śpiewające w chórkach, na początku występu przedstawione tylko po imionach, bez nazwisk. Naprawmy to faux-pas: w Chojnie wystąpiły Barbara Chodun, Agnieszka Doliszniak, Ania Karpowicz-Socha, Karina Morkis i Monika Patynek.

Po występie Ślązaków rozpoczęła się wieczorna biesiada z zespołem Armez. W organizacji festiwalu pod patronatem burmistrza Wronek (i z udziałem wiceburmistrza Roberta Dorny) pomogły: gmina Wronki, rada sołecka Chojna, Wroniecki Ośrodek Kultury, zespół śpiewaczy „Chojanki”, OSP Chojno, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Chojnie.

RB

 

 

Gwiazdą wieczoru był zespół „Karpowicz Family”, jeden z liderów Listy Śląskich Szlagierów

RB

 

Poprzedni
Następny