15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Odnowią plac do tańczenia w Nowej Wsi

Kostka zamiast starej wylewki

Firma Renomex Sp. z o.o. s.j. z Dusznik zaproponowała najkorzystniejszą cenę odbudowy placu do tańczenia przy parkowym amfiteatrze w Nowej Wsi. Oferta przedstawiona Urzędowi Miasta i Gminy Wronki opiewa na 69 082,95 zł brutto.

Kwota jest nieco mniejsza, niż się spodziewano. Cena to jedyne kryterium wyboru w tym postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania o cenę. Jego ostateczny wynik powinniśmy poznać wkrótce. Zakres robót zawiera rozbiórkę betonowej wylewki (wykonanej około 40 lat temu w czynie społecznym), korytowanie pod nową nawierzchnię, ułożenie podbudowy z kruszywa, a na wierzchu betonowej kostki bezfazowej. Termin realizacji minie 14 grudnia 2023 r. Gwarancja ma objąć 3 lata.

Tym samym wreszcie uda się zrealizować inwestycję, o którą od lat zabiega sołectwo Nowa Wieś. Chociaż rada sołecka wolała rozwiązanie o połowę tańsze – wylać nową nawierzchnię betonową na wciąż całkiem solidną podbudowę. Parę lat temu szacowano, że nowa wylewka kosztowałaby 35 tys. zł według wyceny wykonanej przez firmę, po dokonaniu wizji lokalnej.

W budżecie sołeckim na rok 2024 mieszkańcy zgodzili się przeznaczyć 15 tys. zł na zakup i montaż ławek parkowych.

RB

Foto: Plac do tańczenia z kostki powinien być gotowy jeszcze w 2023 r. Możliwe, że w przyszłym roku pojawią się nowe ławki. Mają być idiotoodporne.

Poprzedni
Następny