15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Odmrażanie kultury

Odmrażanie kultury

Za oknem mróz, a my na przekór aurze odmrażamy. J Od 15 lutego rusza część sekcji i zespołów w Szamotulskim Ośrodku Kultury.
Dlaczego tylko część? Otóż przy ich uruchomieniu powołujemy się na komunikat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 29 stycznia tego roku, który mówi, że „pozostałe instytucje kultury, takie jak teatry, filharmonie, opery, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i biblioteki mogą niezmiennie prowadzić działania związane z przygotowaniem wydarzeń artystycznych (w tym próby i ćwiczenia), dokonywać nagrań oraz realizować aktywności z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość bez udziału publiczności”.
Tak więc ogłaszamy, że od poniedziałku 15 lutego zaczną się przygotowywać do wydarzeń artystycznych członkowie: Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”, Klubu Tańca Towarzyskiego „Filemon”, Sekcji Baletowej, Sekcji Hip-Hop, Śpiewnika Gitarowego, Studia Piosenki SzOK, Orkiestry SzOK (próby od marca), Sekcji Teatralnej, Sekcji Gitarowej „You Can Play”, Kapeli Dudziarskiej, Sekcji Gry na Flażolecie,  Orkiestry Kameralnej „Capella Samotulinus” i Sekcji Instrumentów Klawiszowych „RO-CA-YA”. Seniorzy z chóru „Srebrne Nutki” będą mogli uczestniczyć w próbach po zaszczepieniu, czyli około kwietnia.

Muzyka na żywo do Chaplina   

To będzie gratka dla miłośników koncertów oraz kina niemego! Zespół „Czerwie” zagra na żywo do filmu „Brzdąc” Chaplina. Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza 25 lutego o godz. 19.00 do kina „Halszka”.
– Cieszymy się z możliwości otwarcia kina. Wiem, że poza filmami nasza publiczność jest bardzo spragniona koncertów. Tych nie możemy jeszcze zrobić, dlatego proponujemy Państwu pokaz klasyki kina niemego z porywającą muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie”. Mam nadzieję, że po tej długiej przerwie od koncertów zapełnicie Państwo salę. Dokładnie połowę sali, bo na tyle pozwalają obecne obostrzenia – mówi Piotr Michalak, dyrektor SzOK.
Bilety do nabycia w  kasach ośrodka i kina oraz online na stronie ośrodka.

Przypominamy, że na terenie ośrodka obowiązują zasady reżimu sanitarnego, czyli obowiązkowa maseczka, dezynfekcja i dystans. Dodatkowo wszystkie sale przed zajęciami będą dezynfekowane poprzez zamgławianie kwasem podchlorawym. Do zobaczenia w ośrodku!

Poprzedni
Następny