15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Obwodnica Wronek – widoczna różnica opinii

Czy projekt jest uzgodniony ze spółką wodną, czy nie?

W środę 10 maja wroniecki ratusz poinformował na fejsbukowym profilu o udanym uzgodnieniu z przedstawicielami Gminnej Spółki Wodnej dokumentacji drugiego odcinka obwodnicy Wronek. Chyba zbyt prędko…

Drugi i ostatni odcinek obwodnicy ma liczyć 3 km długości i połączyć Nową Wieś ze Starym Miastem. Pozwoli wreszcie wyprowadzić ruch tranzytowy relacji Międzychód – Czarnków z centrum Wronek. W kwietniu 2021 r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na wykonanie projektu budowlanego z Biurem Projektów „Trasa” Sp. z o.o. z Poznania. Opiewała na kwotę 393 600 zł brutto. Biuro dostało dokładnie 586 dni na realizację zamówienia.

Jak czytamy na profilu gminy Wronki: Dokumentacja projektowa jest teraz uzgadniana z instytucjami, które muszą wyrazić opinię w swoich zakresach. Ważne jest również stanowisko miejscowych spółek wodnych w zakresie melioracji. Spotkanie z udziałem inwestora i firmy projektowej odbyło się w połowie kwietnia. Przedstawiciele spółek wodnych Aleksander Chojan i Adam Pospieszny potwierdzili, że wszystkie zgłoszone uwagi zostały uwzględnione. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby opinia była pozytywna”.

Niedługo później sprawę skomentował pod wpisem Adam Pospieszny: – Nieprawdą jest, że przedstawiciele spółki wodnej cokolwiek potwierdzili. Nie padły żadne wiążące deklaracje czy zobowiązania. Decyzję w sprawie projektu budowy drugiej części obwodnicy Wronek łączącej drogi wojewódzkie nr 184 i 182 zarząd Gminnej Spółki Wodnej podjął na posiedzeniu 9 maja 2023 r. W jednomyślnym głosowaniu przyjął następujące stanowisko: spółka wyraża pełną aprobatę co do budowy drugiej części obwodnicy z lokalizacją przebiegającą po granicach wsi. Spółka odmawia uzgodnienia przedstawionego projektu dotyczącego przedmiotowej inwestycji w całości ze względu na lokalizację. Decyzja o wyborze lokalizacji inwestycji została podjęta jednostronnie z pominięciem i bez wcześniejszych konsultacji ze spółką wodną i jest nie do przyjęcia przez zarząd GSW Wronki.

RB

 

RObw20

Zaczątek drugiego odcinka obwodnicy Wronek można oglądać przy rondzie w Nowej Wsi

Poprzedni
Następny