15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oburzający komentarz byłego dyrektora CUW

Adamski naśladuje Seweryna. „Trzeba przypier**lić, tak, przypier**lić”

„Za Andrzejem Sewerynem, powtarzam: Takim ludziom jak Włodzimierz Kaczmarek trzeba przypier**lić, tak przypier**lić. Brzydko, ale prawdziwie. Nie wolno im czuć, że są Kimś. Są nikim, spoglądającym na nas spoza więziennych krat. Proponuję wiec pod urzędem miasta i gminy 17 czerwca” – napisał na swoim Facebooku Maciej Adamski, były dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Szamotułach. – Nie wiem, czy ja mam się bać, czy mam sobie przypominać Gdańsk? – komentuje wpis byłego podwładnego burmistrz Włodzimierz Kaczmarek. 

Narastająca agresja, hejt i przemoc w gminnych szkołach była jednym z tematów posiedzenia komisji oświaty Rady Miejskiej Szamotuł w miniony wtorek. Z niepokojem wspominała o tym zjawisku radna Ilona Kaluga.

Takie sytuacje przemocowe zdarzają się w szkołach, potwierdzam to – przyznał burmistrz Włodzimierz Kaczmarek przypominając, że agresja, przemoc, hejt funkcjonują w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w Internecie, do którego praktycznie nieograniczony dostęp mają najmłodsi. I podzielił się z radnymi refleksjami na temat wpisu w mediach społecznościowych, którego sam stał się bohaterem.

Z ogromną przykrością i z jakąś refleksją pozwolę sobie państwu odczytać post dotyczący mojej osoby. Nie wiem, czy wszyscy państwo widzieliście post, filmik pana Andrzeja Seweryna, bardzo siarczysty i utrzymany w klimacie tego problemu, o którym mówimy – mówił Kaczmarek nawiązując do głośnej wypowiedzi znanego aktora, związanego ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej, w którym nawołuje do „przypier**lenia”. „Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pierd***nym trzeba przyp**lić. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, ku**a! Przypier**lić! Faszystom trzeba przypier**lić” – mówi do kamery Seweryn. „To są bandyci” – podsumowuje aktor.

I na bazie tego postu aktora, osoba, która do tej pory – uwaga – kierowała tym potężnym obszarem, jakim jest obszar oświatowy, pisze coś takiego: „Za Andrzejem Sewerynem, powtarzam: Takim ludziom jak Włodzimierz Kaczmarek trzeba przypier**lić, tak, przypier**lić. Brzydko, ale prawdziwie. Nie wolno im czuć, że są Kimś. Są nikim, spoglądającym na nas spoza więziennych krat. Proponuję wiec pod urzędem miasta i gminy 17 czerwca” – cytował Kaczmarek wpis Adamskiego. – To jest na stronie byłego zarządzającego naszą oświatą. Więc drodzy państwo, zacznijmy od siebie, a później oczekujmy, że te nasze dzieci będą lepsze.

Następnie dodał: – Jeżeli osoba publiczna, która do niedawna była ważną, bardzo ważną osobą publiczną w naszym mieście, zarządzającą obszarem skupiającym tysiące dzieci, rodziców, wypowiada się w ten sposób, to przepraszam – brak mi komentarza. Nie wiem, czy ja mam się bać, czy mam sobie przypominać Gdańsk? Zostawię to do państwa przemyśleń, sumień.

Włodzimierz Kaczmarek podkreślił, że wprawdzie w czternastoletniej pracy na stanowisku burmistrza Szamotuł spotykały go różne przykre sytuacje, to jednak komentarz Macieja Adamskiego przerasta jego wyobrażenia o agresji.

Wpisu na Fb byłego dyrektora CUW nie skomentował obecny na posiedzeniu komisji oświaty szef szamotulskiej Platformy Obywatelskiej Bartosz Węglewski, jak i pozostali radni. Komentarz opublikował natomiast Maciej Adamski: „Histeryczna reakcja Włodzimierza Kaczmarka na moje zacytowanie Andrzeja Seweryna świadczy tylko o strachu i zapewne nieuświadomionym  poczuciu winy i porażki. Sam daje przykład wulgarnego słownika, co jest wszystkim wiadome (bez cytowania Seweryna) i uważa to za swoiste poczucie humoru, a to nas dyrektorów zawsze irytowało. Takie myślenie, Panie WK, że nawoływanie do sprzeciwu przeciw władzy, to jak naplucie w twarz setkom tysięcy manifestantom w Warszawie i innych miastach. Jeśli uważa Pan, że sprawowanie publicznego urzędu polega na pilnowaniu mieszkańców, a nie ich inspirowaniu do rozwoju, to jest Pan największą porażką w historii Szamotuł”.

(mal)

FOTO: – Brak mi komentarza – mówi o wpisie Macieja Adamskiego na Fb Włodzimierz Kaczmarek

Poprzedni
Następny