15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Festiwal im. braci Scharwenków już od niedzieli!

XV Międzynarodowy Festiwal im. Philippa i Xawera Scharwenków oraz XIX Mistrzowski Kurs Wiolonczelowy są wydarzeniami kulturalnymi na skalę europejską, aktywizującymi środowisko muzyków, artystów oraz słuchaczy w lokalnej, zabytkowej przestrzeni Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach, niezwykle ważnej dla Województwa Wielkopolskiego. Mistrzowski Kurs Wiolonczelowy stał się uznaną marką zaliczającą się do najważniejszych wydarzeń swojej kategorii na świecie.

Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane m.in. arcydzieła muzyki fortepianowej oraz kameralnej, w tym kompozycje urodzonych w Szamotułach braci – Philippa i Xawera Scharwenków. Do realizacji koncertów zostali zaproszeni wybitni artyści z Polski, Ukrainy, Włoch, Hiszpanii i Belgii. Doświadczenie organizatorów zdobyte podczas wcześniejszych edycji Festiwalu gwarantuje profesjonalizm i pozwala przewidywać, że odbiorcami będzie kilkutysięczne grono melomanów.

 

Równolegle do Festiwalu odbywać się będzie XIX Mistrzowski Kurs Wiolonczelowy, który w poprzednich latach odznaczył się rekordową frekwencją uczestników, pochodzących z całej polski, a także Litwy, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Zaproszeni artyści oraz uczestnicy kursu wiolonczelowego będą prezentowali swój kunszt, urozmaicając program Festiwalu im. Scharwenków.

Program kursu to przede wszystkim spotkanie młodych adeptów sztuki wiolonczelowej zaproszonymi pedagogami z Polski i zagranicy. Jest to pierwszy i najstarszy w Polsce kurs dedykowany tylko i wyłącznie wiolonczelistom, który na przestrzeni lat zyskał europejską renomę i przyciąga stale rosnącą liczbę uczestników. Ich trzon stanowią utalentowani uczniowie i studenci regionu Wielkopolski. Kurs posiada unikalną w skali kraju formułę, w której poza lekcjami z udziałem wybitnej kadry, uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności w różnego typu warsztatach, zaprezentować się szerszej publiczności oraz wspólnie uczestniczyć w szeregu dodatkowych zajęć, m.in. praktyki jogi, czy spotkań z psychologiem.

Zarówno program XIX Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego jak i XV Międzynarodowego Festiwalu im. Philippa i Xawera Scharwenków doskonale się uzupełniają, tworząc wydarzenie artystyczne o ciekawych walorach estetyczno-poznawczych.

Poprzedni
Następny