15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nowy plac dla dzieci

Zagospodarowanie terenu w Karminie

            Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego w Karminie w gminie Pniewy. Działkę na ten cel gmina otrzymała od Skarbu Państwa, poprzez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Gmina Pniewy otrzymała nie tylko działkę, ale także środki rządowe na jej zagospodarowanie. W lipcu ubiegłego roku wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, w imieniu polskiego rządu przekazał gminie środki w wysokości 382 000 zł, z trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład; Program Inwestycji Strategicznych. Pieniądze dedykowane są na tereny popegeerowskie.

Strefa rekreacji w Karminie jest w trakcie realizacji. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze w tym rozbiórkowe, wykonanie utwardzenia terenu, dostawę i montaż elementów placu zabaw – zjeżdżalni, piaskownicy, huśtawki podwójnej, karuzeli, bujaka na sprężynie. Ponadto teren ma być wyposażony w drewniane ławki w ilości 6 szt., 4 kosze na śmieci. Na zagospodarowanej działce wykonawca postawi budynek gospodarczy o powierzchni ok. 15 m kw. oraz altanę drewnianą o powierzchni ok. 35 m kw. z czterema ławostołami.

Teren będzie ogrodzony. W zakres prac wchodzi również wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku na placu zabaw, wykonanie trawników, sadzenie 42 sztuk krzewów liściastych i pięciu drzew. Do opisywanej działki będzie doprowadzone  przyłącze wodociągowe z punktem czerpalnym, wykonana instalacja elektryczna zewnętrzna, tj. słup z trzema oprawami LED. W zakres zadania wchodzi również wykonanie przebudowy drogi gminnej, w zakresie wykonania chodnika oraz zjazdu.

(sc)

Zdjęcie: Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego w Karminie

Poprzedni
Następny