15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nowy budynek w Aleksandrowie

Kancelaria-drewniak dla leśników

Zakończono budowę podwójnej kancelarii dla leśnictw Chojno i Mokrz w Aleksandrowie, podległych Nadleśnictwu Wronki. Tanio nie było. Kosztowała ponad 926 tys. zł.

Projekt powstał w Agencji Budowlanej „Kaldo” z Leszna na początku 2021 r. jako adaptacja gotowej dokumentacji budynku kancelarii. Jest to parterowa budowla na planie prostokąta, ogrzewana elektrycznie, wyposażona w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną (ze zbiornikiem bezodpływowym 5 m³), wentylacyjną, internetową i alarmową. Jej powierzchnia użytkowa wynosi 51,66 m², a całkowita 75,71 m². Szkielet nośny został wykonany z drewna, a ściany z elementów prefabrykowanych. W ścianach zewnętrznych i na poddaszu znalazło się ocieplenie 40-centymetrową warstwą wełny mineralnej. Podłogę izoluje 25-centymetrowa warstwa polistyrenu ułożona pod płytą fundamentową. Dach jest dwuspadowy z płatów blachy ocynkowanej, o kącie nachylenia połaci 35º zaś okna drewniane z potrójnymi szybami. Wewnątrz znalazły się dwa biura dla leśniczych mających pod swoją pieczą obszar Chojno i Mokrz, poczekalnia, magazynki, kuchnia i łazienka z natryskiem.

W ramach zamówienia powstała również droga wewnętrzna (długość 25,9 m, szerokość 5 metrów) o łącznej grubości konstrukcji nośnej 80 cm, z wierzchnią warstwą z kostki betonowej o grubości 12 cm, sześć miejsc postojowych, chodnik do wejścia głównego i utwardzenie wokół budynku, placyk śmietnikowy, instalacja oświetleniowa terenu, ogrodzenie części działki, maszt flagowy o wysokości 6 m i zieleń o powierzchni 481 m². Przyłącze wodociągowe zostało objęte oddzielnym projektem. Budowa nie wymagała wycinki drzew i krzewów.

Trzeba przyznać, że Nadleśnictwo Wronki nie miało lekko, ogłaszając pierwsze postępowanie w czerwcu 2022 r., cztery miesiące po wybuchu wojny w Ukrainie. Wartości zamówienia określono na 927 388,70 zł. Złożono dwie oferty, z których najwyżej oceniono tę z przedsiębiorstwa Brzechwa Sp. z o.o. Sp. k. z ceną 1 096 273,94 zł brutto. Postępowanie unieważniono. Nadleśnictwo Wronki nie zamierzało zwiększać sumy na realizację zadania. W drugim przetargu pojawiła się jedyna oferta firmy P.P.H.U. Budmet Daniela Radomskiego z Czarnkowa. Opiewała na kwotę 926 857,59 zł brutto. Umowę podpisano 25 sierpnia 2022 r. z terminem realizacji do 31 grudnia 2022 r.

Przy okazji informujemy, że 21 grudnia nastąpiło otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Wronki zlokalizowanej w Obelzankach, budowanej od 2018 r. „z przygodami” spowodowanymi w dużej mierze postępowaniem upadłościowym pierwszego wykonawcy. Dowiedzieliśmy się o tym po fakcie, z facebookowego konta Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

RB

Poprzedni
Następny