15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Koncert „Promyków Słonecznych”

Kolędy z rodzicami

Trzydziesty czwarty koncert kolęd w wykonaniu Chóru Dziecięco-Młodzieżowego „Promyki Słoneczne” miał miejsce tradycyjnie 26 grudnia, w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. W tym roku do wspólnego kolędowania zaproszono rodziców chórzystów.

Chór powstał wiosną 1988 roku z inicjatywy s. Danieli Jankowskiej, która od początku po dzień dzisiejszy jest jego dyrygentem. W 35-tym roku działalności powinien być 35-ty koncert kolęd. Jeden się nie odbył – w pandemicznym roku 2020.

Każdy koncert jest wyjątkowy i ten również był niepowszedni. Do wspólnego wykonania kilku kolęd zostali zaproszeni rodzice chórzystów. Kilka kolęd chór wykonał ze specjalnie powstałym na tę okoliczność zespołem instrumentalnym.

Chór działający przy sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej ma charakter liturgiczny. Jego podstawowym zadaniem jest oddawanie czci Bogu poprzez śpiew. Repertuar zespołu zdominowany jest przez pieśni liturgiczne, chorał gregoriański, utwory wielogłosowe kompozytorów dawnych i współczesnych. „Promyki Słoneczne” wielokrotnie śpiewały w kraju, a także poza granicami między innymi w Finlandii, Austrii, Włoszech, Francji, Danii, Anglii, Niemczech, Holandii, Irlandii, Słowacji. Największym wydarzeniem był koncert w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 roku oraz śpiew podczas kanonizacji św. Urszuli w roku 2003 na Placu św. Piotra w Rzymie.

(sc)

Zdjęcie: „Promyki Słoneczne” śpiewały ze swoimi rodzicami

 

Poprzedni
Następny