15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nowa strzelnica dla Pniew

Technologia wirtualna, warunki realne

Gmina Pniewy jest kolejnym samorządem w regionie, który otrzyma  rządowe wsparcie na utworzenie strzelnicy wirtualnej. Konkurs na dofinansowania rozstrzygnęło właśnie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Strzelnica wirtualna umożliwia doskonalenie umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią i prowadzenie ćwiczeń z wykorzystaniem różnych odległości oraz postaw strzeleckich.

– To technologia, która operuje w świecie wirtualnym, jest multimedialna, nowoczesna, doskonale imitująca realne warunki i bardzo chwalona przez użytkowników – mówi poseł z naszego okręgu, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Kwota wsparcia dla pniewskiego samorządu wyniesie 132 977 zł. Przyznane fundusze pozwolą na pokrycie do 80 proc. kosztów związanych z zakupem odpowiedniego wyposażenia szkoleniowego i adaptacją pomieszczeń.

W całej Polsce, w ramach konkursu resortu obrony, dofinansowanie otrzymało 111 samorządów, na łączną sumę ponad 18 090 000 zł.

Funkcjonowanie strzelnic wirtualnych ma na celu aktywizację i popularyzację szkolenia strzeleckiego, a także podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego wśród mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rozwojowych młodego pokolenia.

– Bardzo dziękuję władzom samorządowym Pniew za właściwe, odpowiedzialne podejście do tematu obronności. Budując strzelnice różnego typu, na coraz szerszą skalę umożliwiamy zdobywanie umiejętności strzeleckich lokalnym społecznościom – podkreśla Grzegorz Piechowiak.

(jm)

FOTO: Strzelnica wirtualna umożliwia doskonalenie umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią. Na zdjęciu minister Piechowiak

Poprzedni
Następny