15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niestety, remont nie wystarczy…

Jak długo będzie straszyć płot wokół amfiteatru w Olszynkach?

Na posiedzeniu komisji oświaty i kultury 29 marca dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski wyjaśniał dlaczego należało ogrodzić amfiteatr w Olszynkach. I że nie było lepszego wyjścia.

Od połowy 2022 r. amfiteatr jest ogrodzony płotem z tablicami ostrzegawczymi. O przyszłość kultowego dla wielu wronczan miejsca zapytał radny z Zamościa Ernest Frankowski.

Dyrektor Poniewski przypomniał, że od 2011 r. kilkukrotnie ujmował w swoich koncepcjach działalności WOK konieczność remontu amfiteatru. Tyle że Rada Miasta i Gminy nigdy nie podjęła tematu, ani burmistrzowie jej tego nie zasugerowali. Remont wykracza poza możliwości budżetu Wronieckiego Ośrodka Kultury, który i tak w dużej mierze działa dzięki dotacji z budżetu gminy. Niestety niedawno okazało się, że remont nie wystarczy. – Zleciliśmy ekspertyzę techniczną amfiteatru. Fachowiec orzekł, że obiekt powinien być rozebrany, gdyż został źle wybudowany w latach 70. Po takiej ocenie musieliśmy go otoczyć płotem – powiedział Michał Poniewski.

RB

 

Foto:

Amfiteatr w Olszynkach został otoczony płotem w połowie 2022 r. W najbliższych miesiącach nic tu się nie zmieni. Wszystko wskazuje na to, że należałoby wybudować go od nowa.

Poprzedni
Następny