15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niespokojny weekend na drogach

Kierowcy – noga z gazu

 

Poprzedni weekend na drogach powiatu szamotulskiego nie był, niestety, wolny od wypadków i kolizji.

W piątek, 9 lipca, ok. godz. 13.00, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 187 w Jastrowie (gm. Szamotuły).

Na miejsce zdarzenia wyruszyli ratownicy z Szamotuł, OSP Otorowo oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który zderzył się z pojazdem osobowym. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód ciężarowy znajdował się częściowo na poboczu i pasie ruchu, natomiast pojazd osobowy znajdował się na pobliskim polu – informuje Łukasz Kawka z PSP.

Jak ustaliła policja, kierujący fiatem fiorino 47-letni mieszkaniec Szamotuł zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Tirem. Na czas prowadzonej akcji ratunkowej ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. Kierowca fiata z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Z kolei w sobotę, 10 lipca o godzinie 13.20, w Nadolniku (gm. Wronki)  samochód osobowy marki Toyota zderzył się z motocyklem. Motocyklista  doznał obrażeń, ale nie wymagał umieszczenia w szpitalu.

Również z udziałem motocyklisty doszło do wypadku tego samego dnia w Szamotułach. O godz. 18.45 na ul. Zamkowej samochód osobowy najechał na tył jednośladu. Kierujący motocyklem oraz jego pasażerka z obrażeniami trafili do szpitala.

I na koniec w niedzielę, 11 lipca, ok. 3.00 w nocy, w Gaju Małym (gm. Obrzycko) kierujący skodą octavią uderzył w drzewo.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył prawym bokiem w drzewo. Kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu – lekko ranny – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Po udzieleniu przez ratowników pierwszej pomocy, rannego kierowcę skody przewieziono do szpitala.

(mal)

Poprzedni
Następny