15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niedzielna impreza plenerowa w Otorowie

Pokazy strażackie i zabawy w strumieniach wody

W  niedzielę 18 lipca mieszkańcy Otorowa zostali zaproszeni na imprezę plenerową. Jej główną atrakcją był pokaz przy remizie, przygotowany przez miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Ogniomistrzowie zaprezentowali swe wozy, dostarczając wielu wrażeń i rozrywki, zwłaszcza najmłodszym.

Dzieci mogły obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, ucząc się samodzielnie pompowania i dozowania wody, kierując jej strumienie w stronę rówieśników i innych uczestników spotkania, ku zresztą wzajemnej uciesze. Najmłodszym oferowano także dmuchańce, watę cukrową, którą w pierwszej godzinie imprezy można było otrzymać gratis, darmowe kolorowe balony, wesoło powiewające nad głowami malców i nie tylko.

Starsi z kolei chętnie gawędzili z sąsiadami i znajomymi wspólnie biesiadując. Na gości czekało domowe ciasto, upieczone przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Otorowianki, napoje, a także złociste i chrupiące grillowane kiełbaski, zasponsorowane przez samego sołtysa Lucjana Ratajczyka.

W spotkaniu wzięli między innymi udział były starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz z rodziną, prezes miejscowej OSP Roman Kałek, obecny wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Franciszek Nowakowski.

Koło Gospodyń Wiejskich reprezentowały: Bożena Przybył, Urszula Nowakowska, Grażyna Stróżyk, Dorota Małek oraz szefowa organizacji Krystyna Żybura.

Od czternastu lat, tradycyjnie już organizujemy zabawę dla mieszkańców pod koniec maja i w ostatnią sobotą lub niedzielę sierpnia na pożegnanie wakacji. W maju ubiegłego i tego roku zabrakło wspólnej imprezy z powodu pandemii koronawirusa, a ludziom imprez brakuje. Dlatego postanowiliśmy zaprosić mieszkańców na dzisiejsze spotkanie, przede wszystkim żeby miały trochę radości dzieci – mówi sołtys Otorowa, Lucjan Ratajczyk.

Na końcu strażackich prezentacji, przed wjazdem do remizy, druhowie z OSP demonstrując w pełni możliwości sprzętu gaśniczego, urządzili plenerowe, spektakularne wystrzały wodne, wzbudzające okrzyki radości i zadowolenia ze strony zarówno dzieci jak i dorosłych.

ika

 

FOTO

 Dzieci mogły obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy i dokazywać do woli w strumieniach orzeźwiającej w upalne popołudnie wody

 

Panie z KGW przygotowały dla gości domowe wypieki. Na zdjęciu członkinie koła, a w środku kierująca organizacją Krystyna Żybura

 

Uczestnicy spotkania mieli okazję spędzić niedzielne popołudnie na plenerowym biesiadowaniu w gronie rodziny, znajomych i sąsiadów

 

Poprzedni
Następny