15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niebiesko-żółty festyn w „Rolniku”

Najpierw zabawa, potem jedzonko

W sobotę 19 marca szamotulski „Rolnik” zorganizował festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci z Ukrainy, które w ostatnich tygodniach przybyły do Szamotuł i okolic. Pomysłodawcą i wspaniałym animatorem był Bartosz Świst.

W zabawach i konkurencjach udział chętnie brały dzieci, ale także ich rodzice. Wśród zabaw były – między innymi – sztafety, przerzucanie piłeczek, zebranie jak największej ilości baloników od uciekających osób.

W festynie wzięło udział około 70 osób. Tak spora impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie ogromne wsparcie i zaangażowanie dyrektora szkoły Zygmunta Sługockiego. Po dwóch godzinach zabaw na świeżym powietrzu dyrektor Sługocki zaprosił wszystkich do stołówki ZS nr 2 na ciepły posiłek.

Dla każdego uczestnika przewidziane były nagrody – upominki zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, Bank Spółdzielczy Duszniki, a oprawą muzyczną zajął się DJ Radek Szewczyk.

Były też wzruszające momenty – jak układanie niebiesko-żółtego serca, napisu Ukraina, czy zrobienie z balonów ukraińskiej flagi oraz spontaniczne odśpiewanie hymnu przez naszych gości.

Piotr Gotowy

Na zdjeciu: Festyn w „Rolniku” zgromadził spore grono małych uchodźców z Ukrainy. Największą frajdę miały dzieciaki

Poprzedni
Następny