15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nie ma chętnych na stary posterunek

250 tysięcy złotych za nieruchomość w Ostrorogu

Starostwo Powiatowe w Szamotułach próbuje sprzedać działkę nr 34 przy ul. Wronieckiej 4 w Ostrorogu, z budynkiem byłego posterunku policji. Gmina Ostroróg straciła nią zainteresowanie.

Ogrodzony teren ma powierzchnię 616 m². Budynek liczy 160 m² powierzchni użytkowej, a stojący obok garaż 33 m². Działka jest własnością Skarbu Państwa w administracji Starostwa Powiatowego. Znajduje się na obszarze oznaczonym w studium zagospodarowania przestrzennego gminy Ostroróg jako tereny wielofunkcyjnej zabudowy miejskiej i podmiejskiej, w tym zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej, mieszkaniowo-usługowej.

4 lipca 2022 r. minął termin składania wniosków o pierwokup przez osoby (fizyczne lub prawne), którym on przysługuje na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nie zgłosiły się ani Komenda Wojewódzka Policji, ani Urząd Miasta i Gminy Ostroróg.

Kilka lat temu gmina przymierzała się do nieodpłatnego przejęcia działki, co było możliwe w razie wykorzystania dla pożytku publicznego. Dawny posterunek miał być odnowiony i wykorzystany jako siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej albo dom dla rodziny repatriantów z Kazachstanu. Kłopot w tym, że stan budynku systematycznie się pogarsza. Nieruchomość będzie wymagać solidnego remontu.

W przetargu ogłoszonym na dzień 18 sierpnia 2022 r. cena wywoławcza wynosiła 280 tys. zł, a przy powtórce z 20 października 250 tys. zł. Obie próby były nieudane. Co ciekawe, w połowie 2018 r. wartość nieruchomości wynosiła 84 tys. zł.

RB

 

Foto: Na płocie posesji przy ul. Wronieckiej 4 w Ostrorogu pojawiły się tabliczki zachęcające do zakupu, z kontaktem do Starostwa Powiatowego w Szamotułach

Poprzedni
Następny