15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Na gościnnych występach w Piotrowie

Okradali samochody

Policjanci z Obrzycka oraz kryminalni z Szamotuł zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże m.in. tablic rejestracyjnych, paliwa i katalizatorów. Sprawa zaczęła się od zgłoszeń dotyczących przestępstw, które miały miejsce na terenie Piotrowa. Podejrzani usłyszeli liczne zarzuty.

18 listopada ubiegłego roku, na terenie gminy Obrzycko (w Piotrowie) nieznani sprawcy włamali się do samochodu marki Opel, skąd ukradli radio. W tym samym czasie i w tej samej miejscowości, z zaparkowanego audi ukradli tablice rejestracyjne i katalizator.

Pracując nad sprawą kradzieży oraz włamania policjanci z Obrzycka oraz kryminalni z Szamotuł natrafili na trop podejrzanych. Wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn: 24-letniego mieszkańca Buku oraz 19-latka i 22-latka z Dusznik.

Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli liczne tablice rejestracyjne, a także katalizatory i radia samochodowe mogące pochodzić z przestępstw oraz przedmioty mogące służyć do ich popełnienia. Dodatkowo, w domu 24-latka policjanci znaleźli też narkotyki.

Po przeanalizowaniu zebranych w sprawie materiałów dowodowych, mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Z ustaleń wynika, iż w przypadku części zdarzeń podejrzani działali w różnych konfiguracjach osobowych.

– Największą liczbę zarzutów usłyszał mieszkaniec Buku, który jest podejrzany o włamanie do samochodu i kradzież radia w Piotrowie, kradzież katalizatora i tablic rejestracyjnych w Piotrowie, a także kradzieże tablic rejestracyjnych i paliwa w Bobulczynie, we Wronkach, w miejscowości Przyłęk, Gorzyń, Kozie Laski, Nowe Gorzycko. Podejrzany jest również o trzykrotne prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu oraz o udzielenie i posiadanie narkotyków. Ponadto 22-latek z Dusznik usłyszał jeden, a 19-latek z tej samej miejscowości trzy zarzuty za przestępstwa – informuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Podejrzanym grozić może do 5 lat więzienia.

(mal), KPP

FOTO: Łupem złodziei padały tablice rejestracyjne, a także katalizatory i radia samochodowe

Poprzedni
Następny