15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Można tańczyć wiwat, można flamenco

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza do sekcji, klubów i zespołów

Początek roku szkolnego zwiastuje wznowienie pracy sekcji, klubów i zespołów Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Każdy, niezależnie od wieku i preferencji ma szansę znaleźć coś dla siebie wśród 34 różnorodnych propozycji.

– Wzorem poprzednich lat wprowadzamy trzy nowe sekcje, dwie rękodzielnicze i jedną taneczną – zapowiada Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

I tak, na twórczych spotkaniach koła hafciarskiego będzie można odkryć motywy i techniki tradycyjnego haftu szamotulskiego oraz podjąć próbę przeniesienia ich do współczesnego wzornictwa. To będą działania wspierające promowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Opiekunką i pomysłodawczynią koła jest Milena Kolat-Rzepecka.

Monika Melkowska zabierze zainteresowanych w świat sznurków i włóczki. Pomoże zgłębić tajniki szydełkowania oraz wyplatania makram i innych przedmiotów użytkowych.

Podczas cyklu sześciu dwugodzinnych spotkań tanecznych, miłośnicy tańca z pewnością opanują podstawy flamenco fandango – tańca z wachlarzem. Pasją od andaluzyjskiego folkloru będzie zarażać Ewa Jakubiec. Nauczy także klaskania do rytmu flamenco – palmas w ramach dodatkowych bezpłatnych zajęć nie tylko dla uczestniczek/uczestników sekcji, ale dla każdego (9.10).

– Wraz ze zmianą prowadzącej, modyfikujemy nieco formułę i czas zajęć w sekcji plastycznej. Nową prowadzącą będzie Viktoria Popova z Ukrainy, która poprowadzi także zajęcia plastyczne w klubie przedszkolaka oraz sekcję malarską dla dorosłych, która w tym roku działać będzie we wtorki – informuje dyrektor Michalak.

Plan zajęć klubu tańca towarzyskiego, kursu dla dorosłych i latino solo SzOK ogłosi niebawem (zapisy już trwają). Z kolei nabór do Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” odbędzie się 13 września o godz. 18.00 w ośrodku.

Szczegóły działania wszystkich sekcji oraz terminy pierwszych zajęć można znaleźć na stronie internetowej ośrodka w zakładce sekcje: https://szok.info.pl/sekcje.html. Zapisy przyjmują: sekretariat, tel. 61 29 21 307 oraz – zgodnie z informacjami w opisie poszczególnych sekcji – bezpośrednio  prowadzący zajęcia.

(red.)

FOTO: Zajęcia w sekcji plastycznej dla dzieci i dorosłych poprowadzi Victoria Popova

Poprzedni
Następny