15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Moto Majówka rośnie w siłę

Dziesiąta rocznica sekcji Moto Wronki

Sekcja Moto Wronki obchodzi w tym roku 10. rocznicę utworzenia. Działa pod egidą Wronieckiego Ośrodka Kultury, dysponując klubową siedzibą w Nowej Wsi. Moto Majówkę przygotowała po raz dziewiąty – niestety raz wtrąciła się pandemia koronawirusa. Warunki były wręcz wymarzone – słonecznie, a temperatura sięgała plus 18ºC. Impreza ściągnęła do Olszynek ponad pół tysiąca pojazdów, nie tylko jednośladów.

Coroczna parada wyruszyła po godz. 15:00 z ulicy Rzecińskiej na Zamościu, przez Myśliwską, Jana Pawła II, Chrobrego, Poznańską, Rynek, Sierakowską do Ćmachowa, a dalej przez Ćmachowskie Huby, Marianowo do Nowej Wsi. Z ronda na końcu obwodnicy korowód zjechał na ul. Szamotulską, skąd Nowowiejską, Nową, przez rondo 56. Pułki Piechoty, ul. Powstańców Wielkopolskich, Sierakowską, Rynek, Poznańską, Chrobrego, Jana Pawła II, dotarł do Olszynek. Część uczestników zlotu już tam czekała, korzystając z przygotowanych atrakcji. Będąc oficjalnie zapisanym, zyskiwało się m.in. pamiątkową blachę, talon na grochówkę z kotła, ciastka, kawę i herbatę. Na wybranych zlotowiczów czekały nagrody – dla najstarszych metrykalnie uczestniczki i uczestnika, za najdalszy przejazd na zlot, dla najmłodszego uczestnika, który przyjedzie na zlot samodzielnie, dla najstarszego motocykla. Czekała nawet nagroda dla najmocniejszego elektrycznego samochodu lub motocykla.

Moto Majówka 2023 przyniosła rekord frekwencji. Z punktu widzenia statycznego obserwatora przejazd parady trwał około 10 minut. Rozciągała się na przestrzeni 6-7 kilometrów. W Ćmachowie koło parku doliczyłem się 527 pojazdów, w tym 489 motocykli, trójkołowców, skuterów i motorowerów, 16 quadów i 22 samochodów. Jednak nie przywiązywałbym się do tej liczby, gdyż była zmienna. Niektórzy miłośnicy jednośladów dołączali w trakcie parady, a kilku-kilkunastu trafiła na nią przypadkowo, mając inny cel wyjazdu (święto tulipanów w Chrzypsku Wielkim). Oni, zamiast skręcić w Ćmachowie, pognali prosto w kierunku Kłodziska. Dla porównania w 2022 r. w majówkowym przejeździe uczestniczyło ponad 440 pojazdów.

Po zakończeniu parady rozpoczął się koncert zespołu „Pioch”, a potem „Sama River Blues”. Wieczorem ruszyła zabawa taneczna. Grał DJ Armez. Na miejscu podczas majówki działało wesołe miasteczko.

RB

Foto u góry: Uczestnicy Moto Majówki właśnie skręcają z drogi nr 182 w stronę Ćmachowskich Hubów. Widać ich było po horyzont. Przejazd kolumny trwał 10 minut

Niektóre wehikuły przyjeżdżały na wroniecką majówkę z oryginalnymi pasażerami

 

Na scenie w Olszynkach wystąpił zespół „Pioch”, świetnie dopasowany repertuarem do Moto Majówki

 

Że co? Że samochód jest niezbędny jako holownik przyczepy do spania? W Olszynkach można było podziwiać taki zestaw – trójkołową Hondę Goldwing z miniaturową, ale absolutnie pełnoprawną przyczepą kempingową

Poprzedni
Następny