15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ponad pięćset dębów w Lesie Pamięci

Maria Przybylska też sadziła

Na terenie całej Polski ruszyła akcja sadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II, która jest hołdem dla niepodważalnej świętości i zasług dla naszej Ojczyzny papieża Polaka.

Do akcji włączyło się Nadleśnictwo Pniewy, które zaprosiło służby mundurowe i samorządowców do sadzenia Lasu Pamięci Jana Pawła II na terenie leśnictwa Ostrolesie. Tuż przed weekendem majowym policjanci, strażacy, strażnicy rybaccy i radni pod okiem leśników posadzili ponad pięćset sadzonek dębu. Po pracy wszyscy wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez leśników.

„Dziękujemy za wspólnie spędzony czas przedstawicielom lokalnej społeczności, lokalnych samorządów oraz przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach oraz Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu. Przyjemnie było się spotkać w pięknych okolicznościach przyrody i posadzić ponad pół tysiąca sadzonek dębowych. Mimo porannego przymrozku pogoda podczas pracy nie zawiodła” – podsumowali akcję sadzenia Lasu Pamięci organizatorzy.

(mal)

FOTO: Wśród sadzących młode dęby była radna powiatowa Maria Przybylska

Poprzedni
Następny