15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Most rośnie w oczach!

Trwają prace brukarskie i ziemne

Jak nas informuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Obecnie prowadzone są prace związane z budową odcinka startowego mostu, na podporach pośrednich. Po ich zakończeniu rozpocznie się betonowanie pierwszego odcinka ustroju nośnego obiektu powstającego w ciągu budowanej obwodnicy Wronek. Na zdjęciu stan obecny.

Ponadto, w ramach budowy obwodnicy trwają prace brukarskie i ziemne na rondzie w Nowej Wsi, czyli na włączeniu nowej drogi do istniejącego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 184. Po wykonaniu podbudowy i warstwy wiążącej, ruch zostanie przerzucony na wykonaną połówkę ronda, a wykonawca przystąpi do działań po drugiej stronie.

Z kolei na wiadukcie kolejowym zrobiono izolację kap chodnikowych i ułożono krawężniki kamienne. Trwa natomiast brukowanie przyczółka kostką granitową, na dojazdach powstają nasypy.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Wronek jest wyprowadzenie ruchu zwłaszcza tranzytowego ze zwartej zabudowy miasta i likwidacja tzw. „wąskiego gardła” w układzie komunikacyjnym województwa. Wartość kontraktu to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych.

Więcej o zakresie inwestycji na stronie internetowej: https://wzdw.pl/info/aktualnosci/page/4/

Obwodnica Wronek w kwietniu 2021, kolejne etapy (wszystkie zdjęcia WZDW)

 

Poprzedni
Następny