15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mormin jak oblężony!

Wielkie dożynki w gminie Ostroróg

W tym roku dożynki gminno-parafialne zorganizowano nad jeziorem Mormin, w niedzielę 3 września. Egidę nad imprezą objęły sołectwa Rudki, Rudki-Huby i Szczepankowo, z dużą pomocą biblioteki w Ostrorogu.

Każde sołectwo miało parę swoich starostów. Rudki reprezentowali Barbara Kalemba i Jan Rysmanowski, Rudki-Huby – Małgorzata Szukała i Michał Starosta, a Szczepankowo – Agnieszka Kałużna i Dariusz Firlej.

Dożynki rozpoczęły się tradycyjnym korowodem zakończonym przy amfiteatrze, gdzie rozpoczęła się msza święta w podziękowaniu za plony. U stóp sceny ułożono wieńce przygotowane nie tylko przez sołectwa, ale także obwody miejskie. Niepowtarzalne, unikatowe i bogate. Nabożeństwo skończyło się prędzej, niż zakładano. W efekcie kolejne punkty programu rozpoczynały się o 20-30 minut wcześniej. Po mszy przyszedł czas na obrzęd dożynkowy zaprezentowany przez zespół folklorystyczny „Szamotuły”, a później na przemówienia.

Szerzej we wczorajszej „Gazecie”

 

Foto u góry:

Góralskie melodie ściągnęły nad Mormin setki fanów z całej Wielkopolski

 

Roman Napierała pozytywnie ocenił tegoroczne zbiory: – Jesteśmy po udanych żniwach. Mogę to powiedzieć jako burmistrz, a zarazem aktywny rolnik

Poseł Jakub Rutnicki powiedział: – Wiele osób, jedząc każdego dnia chleb, nie zdaje sobie sprawy, ile to kosztuje pracy, nerwów i stresu, szczególnie w tych trudnych czasach. – Przyznał, że przekonuje się o tym samemu, dziedzicząc po zmarłym ojcu 2 hektary pola

 

Nad sprawnym przebiegiem dożynek czuwała ekipa organizatorek. Nie wszystkie znalazły się na zdjęciu

 

Przedstawicielki sołectw-gospodarzy dożynek zachęcały do próbowania rozmaitych wypieków i ciast

Godz. 15:20, na scenie amfiteatru śpiewają „Chojanki” z Chojna

Niezwykle trudno było dostać się w pobliże sceny podczas wieczornego występu zespołu „Baciary”

Poprzedni
Następny