15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Eryk złowił karpia. Taaakiego!

Wędkarze z Koła PZW Szamotuły-Miasto pożegnali wakacje

Wrzesień to czas powrotu uczniów do szkół. Zarząd koła wędkarskiego Szamotuły-Miasto postanowił uprzyjemnić młodzieży ten niekoniecznie przyjemny obowiązek i zaprosił najmłodszych miłośników moczenia kija na zawody wędkarskie „Zakończenie Wakacji 2022”.

W sobotę 3 września nad stawem w Rudniku stawiło się aż 31 wędkarzy. Organizatorzy podzielili zawodników na dwie grupy wiekowe: od 6 do 12 lat i od 13 do 16 lat. Tę pierwszą, młodszą, wygrał Wojciech Kmieciak ze znakomitym wynikiem 1,75 kg, zaś na drugim stopniu podium stanęła Dominika Kwaśny (0,92 kg), a na trzecim Lena Błaszyk (0,69 kg). Wśród starszych tryumfował Eryk Krzystyniak z wynikiem 2,38 kg. Eryk odniósł podwójny sukces. Nie dość, że wygrał swoją grupę wiekową, to jeszcze złowił największą rybę zawodów – karpia o wadze 2,05 kg, za co został uhonorowany statuetką ufundowaną przez firmę Studio Sport 2012 oraz nagrodą firmy FW Faza, obie z Szamotuł. Drugie miejsce w kategorii 13 – 16 lat zajął Jakub Błaszyk (1,83 kg), z kolei trzecie Maciej Winiecki (0,71 kg).

Dodajmy, że wszystkie złowione ryby po zważeniu wróciły do wody.

 – Zawody przebiegły w miłej rodzinnej atmosferze przy pięknej pogodzie dzięki wsparciu licznych sponsorów – podsumowuje Janusz Nowak, prezes koła.

I dodaje: – Po zawodach odbyło się wspólne grillowanie i ogłoszenie wyników. Każde dziecko otrzymało upominek, a zwycięzcy dodatkowo wyróżnieni zostali pamiątkowymi pucharami. W imieniu dzieci serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, a kolegom z Zarządu Koła PZW 125 Szamotuły-Miasto dziękuję bardzo za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie wspaniałej imprezy.

Zakończenia wakacji za nami, przed nami natomiast zakończenie sezonu 2022. Zawody koła z tej okazji odbędą się w niedzielę, 25 września, na dużym zalewie w Radzynach.

(mal)

FOTO: Nad łowiskiem w Rudniku zameldowało się 31 młodych wędkarzy

Poprzedni
Następny